Дизайн

У продаж вийшов друкований Telegraf.Magazine про креатив у війні

13.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Медіа Telegraf.Design випустило друкований журнал про креатив на війні. Про це Читомо повідомили у редакції медіа.

Другий друкований номер Telegraf Magazine присвячений боротьбі творчих українців з ворогом на фронті: реальному, інформаційному та творчому. Зокрема у номері є перетини блокпостів між розділами; тут час починається о 5 ранку — адже саме тоді 24 лютого чимало українців почули вибухи та почали новий відлік життя; тут є «повітряні тривоги» і «світломаскування». 

 

«Поруч із війною можна побачити й образ української креативної спільноти. Із самого початку повномасштабного вторгнення кожен креативник почав робити те, що міг, вмів та у що вірив. Кожен зірвався зі свого місця, щоб працювати на перемогу. Просуваючись журналом образ спільноти поступово повертається до свого звичного стану і складається у сукупний портрет», — розповів дизайнер друкованого журналу Гліб Капоріков.

 

У  випуску є особисті історії людей, які пережили окупацію, які евакуйовувалися. Зокрема – історія Марка Уілкінса – швейцарського режисера, який живе в Києві з 2016 року, який разом із дружиною спочатку повномасштабної війни виїхав до Берліна, але не минуло й трьох днів, як вони повернулися назад в Україну, щоб створити серію коротких фільмів на підтримку українських підприємців.

 

Також розповідають історію ігрового дизайнера Святослава, який пішов служити на фронт, Оксани, яка з артдиректорки перетворилася на волонтерку, шукала рації, годувала тварин у бомбосховищі та чистила рибу на кухні ресторану, що годував ЗСУ.

 

Окрім особистої взаємодії з війною в журналі підіймають питання етики та пропаганди: чому беззастережна #CancelRussia – це нормально, як створити правильний пропагандистський плакат, чи є шанс навернути жертв російської пропаганди в адекватність та чи існує дизайн-процес, який цьому допомагає.

 

«Наша спільнота — не глядач, а активний учасник бойових дій на інформаційному фронті в цій гібридній війні. Ми зрозуміли, що просто повинні це все зібрати, зафіксувати, бо це дуже цінно. З історичної, культурної, особистої точок зору, які всі накладаються одна на одну. Бо ми всі проживаємо свій особистий досвід цих історичних змін. І в журналі ми теж показуємо, що війна — це не політика, це personal. Ми обирали роботи, які влучно комунікували події, настрої та стани, фольклорні історії, що виникали за час війни. Злі, смішні, трагічні образи, що виникали, ґрунтуючись на реальності, яку ми всі переживали», — розповіла головна редакторка Telegraf.Design Анна Карнаух.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо вона повідомила, що при створенні видання редакція  керувалася своїми думками та відчуттями, тими питаннями, які гостро постали в суспільстві, роботами людей, які виникали у відповідь на реальність, яка різко й постійно змінювалася.  

 

«У нас є стаття, в якій ми ній розмірковуємо, що в сучасній культурі репутаційні ризики часто коштують дорожче, ніж гроші, які можна було б заробити. Чому сучасний митець, дизайнер та креатор має виражати свої суспільні погляди та чому тільки так він може бути щирим й створювати значущі речі», — зауважила вона.

 

Унікальна особливість журналу — шрифти. Наприклад, Cera Stencil Pro для нумерації сторінок спеціально розробила дизайн-команда випуску. Це трафаретний шрифт, який відсилає читачів до вуличних написів і вказівників «укриття» — атрибуту ідентичності українських міст воєнного часу.

 

До журналу увійшли роботи українських ілюстраторів з початку повномасштабної війни. Це Саша Ком’яхов, Олександр Грехов, Нікіта Тітов, автор картини «Русский военный корабль иди нах» Борис Грох, Дмитро Кривонос, Євген Величев, Таня Якунова, Михайло Скоп, Кирило Ткачов, Максим Паленко, Михайло Петрусяк, Юлія Твєрітіна, Мар’ям Фішман, Маша Фоя, Юлія Осика, Сергій Мірчук, Роксолана Мохнач, Віктор Грудаков, Женя Полосіна, Олександр Шатохін, Олександра Джиганська, Марі Кінович, Maksim Sk, Дмитро Сергєєв, Артем Гусєв, Анна Сарвіра, Ольга Іволга, Таня Гущіна, Дана Іщук.

 

 

Telegraf.Magazine вийшов тиражем у 2000 примірників. Замовити видання.

 

В майбутньому також планують зробити невеликий англомовний тираж, щоб розповісти про війну і креатив у війні світові.

 

Telegraf Magazine — журнал однойменного медіа про дизайн. Уперше в друкованому форматі видання вийшло у 2021 році та було присвячене українському дизайну.

 

До створення другого друкованого журналу долучилися: генеральний партнер видання – дизайн-агенція Excited, а також дизайн-агенція The Gradient, онлайн-інститут Prоjector та  видавництво Arthuss.

 

Нагадаємо, видавництво «Основи» спільно з міжнародною контент-платформою Depositphotos створили другий номер українського фотожурналу SALIUT про 90-ті роки в Україні.

 

Читайте також: Україна у фокусі: спецвипуски про нашу країну в іноземних виданнях

 

Фото: Telegraf.Design