книжки у росії

У росії не випускатимуть книжки, в яких згадують Instagram та Facebook

31.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російські видавництва не друкуватимуть книжки зі згадкою заборонених в росії соцмереж та змінять обкладинки книжок, у назвах чи оформленні яких є згадки або логотипи Instagram та Facebook. Про це повідомили представники російських видавництв «Ексмо-АСТ» та «Альпіна».

Випуском подібної літератури у росії здебільшого займаються дві групи: «Ексмо-АСТ» (зокрема, це книжки «Інстаграм: хочу likes і followers» Інді Гогохії, «Феномен «Інстаграму» 2.0: усі нові фішки» Любові Соболєвої, «Адміністратор Instagram .Посібник із заробітку» Євгена Козлова та Дмитра Кудряшова тощо) та «Альпіна» («Бізнес в Instagram. Від реєстрації до перших грошей» Артема Сенаторова, «Як заробляти в Instagram» Дарії Манелової). Здебільшого така література присвячена бізнес-тематиці, SMM та блогерам.

 

Представники пресслужби «Ексмо-АСТ» повідомили, що компанія відмовиться від будь-яких «посилань та логотипів» соціальних мереж Instagram та Facebook на книжках, які друкуватимуть після заборони в росії Meta. 

 

Щодо книжок, які вже продають, або щодо тих, що перебувають у друкарнях та на складах, рішення у видавництві ухвалять після додаткових роз’яснень правоохоронних органів рф. 

 

За словами керівниці відділу маркетингу «Альпіни» Ірини Антонової, «будь-які текстові та візуальні згадки» Instagram і Facebook також  приберуть з обкладинок та змісту нових книжок видавництва».

 

Об’єднана роздрібна мережа «Читай-город — Буквоед» теж чекає на роз’яснення від держави щодо продажу тих екземплярів із символікою Instagram і Facebook, що перебувають на складах, повідомив директор юридичного департаменту мережі Максим Помінів.

 

Нагадаємо, у росії заблокували іноземні соцмережі: 4 березня заблокували Facebook, Twitter, відімкнули рекламу в Instagram та Youtube. 14 березня Роскомнагляд заблокував Instagram. 21 березня у росії визнали Meta екстремістською організацією.

 

Крім того, Роскомнагляд заблокував доступ до інтернет-сервісу новин Google News.

 

Джерело: російське медіа РБК