дитяча література

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

02.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби у росії в 2024 році.

Окрім того, у коментарях до анонсу проєктна директорка російського видавництва «Росмен» Поліна Власовська повідомила, що видавництво чекає від Наталії Щерби новитекст до серії «Фініста», який мають видати у 2024 році.

 

«Популярна підліткова фентезі-авторка Наталя Щерба навесні 2022 писала про розірвання співпраці з росвидавництвами з такими формулюваннями: “Я громадянка України, люблю свою країну, і в мене серце болить від тих злочинів, які творять російські окупанти на нашій землі” (цікаво, цей фб-пост зараз на сторінці Щерби вже недоступний — я спеціально її погортала, паралельно дізнавшись, що за два роки війни вона загалом написала українською 1 пост, все інше російською). Загалом у себе в соцмережах Наталя Щерба публікує багато зі свого літературного життя, книг над якими зараз працює, і іноземних перекладів — останній там словацький; і про співпрацю з росіянами, ні про які перевидання у рф ніби й нема нічого», — написала Оля Русіна.

 

 

Також письменниця подякувала російському видавництву у відповідь на привітання з днем народження:

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Terra incognita. Книги Росмэн. (@rosman_teens)

 

На ютуб-сторінці видавництва «Росмен» опублікували відео з презентацією планів видавництва на наступний рік, де анонсували нові обкладинки, перевидання всіх книжок та аудіосеріал за книжками Наталії Щерби:

 

 

Читомо звернулося до Наталії Щерби з проханням про коментар і очікує на відповідь.

 

Наталія Щерба — письменниця, авторка циклів підліткових романів у жанрі фентезі «Часодії», «Чароділ», «Лунастри» і «Фініста».

 

Як повідомлялося, у квітні 2022 року письменниця Дарія Піскозуб закликала українські видавництва та культурні проєкти припинити співпрацю з дитячою письменницею Наталією Щербою, яка відмовилася бойкотувати російський книжковий ринок попри російсько-українську війну. Згодом на своїй фейсбук-сторінці Наталія Щерба заявила, що припинить видавати свої книжки у росії.

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Наталії Щерби