Вікіпедія

У росії запустили аналог Вікіпедії «Руниверсалис»

24.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У росії запустили аналог Вікіпедії «Руниверсалис», який розповідатиме російську пропаганду. Про це повідомляють російські держслужбовці.

Енциклопедія розташована на російських серверах і, за словами депутата держдуми рф Антона Ґорєлкіна, декларує «шанобливе ставлення до вимог законодавства росії та наших традиційних цінностей» та «не залежить від політики, що насаджує фонд “Вікімедіа”».

 

У статті про «Руніверсалис» на Вікіпедії повідомляють, що «ресурс розроблений на вікі-рушії та використовує ресурси фонду „Вікімедіа“». Згодом цю статтю видалили з Вікіпедії.

 

Сайт енциклопедії — руні.рф. На головній сторінці є розділи «В новинах», «Цитата дня», «Стаття дня» та «Я так і знав!» з «фактами» про русофобію, «імперію брехні», Петра I та інші.

 

Наразі автори переносять туди статті російськомовної Вікіпедії, «очищуючи від пропаганди та шкідливого контенту». У майбутньому планують створити автономну версію, доступну для завантаження.

 

 

 

У статтях цієї альтернативної Вікіпедії Україну називають Малоросією, а російсько-українську війну — «украинским кризисом».

 

За словами користувачів «Руниверсалис», сайт не можна відкрити з неросійського IP. Сайт не можна відкрити навіть з VPN із московського сервера.

 

«З’явилося альтернативне джерело інформації. Який жахливий тоталітаризм», — коментують російські користувачі інтернету.

 

Нагадаємо, у березні російський регулятор «роскомнагляд» надіслав адміністрації російськомовної Вікіпедії повторну вимогу стерти правдиву інформацію про війну росії проти України. Згодом роскомнагляд повідомив, що застосував «примусові заходи» до Вікіпедії через буцімто порушення законів у зв’язку зі статтями про війну.

 

Скріншоти: російські ЗМІ