біженці

У Румунії місце проведення книжкового ярмарку стане прихистком для українських біженців

12.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У павільйоні виставкового центру на півночі Бухареста Romexpo розміщують біженців з України. Про це повідомляють румунські ЗМІ.

 

У виставковому центрі організували їдальню та розмістили 2000 ліжок. Крім того, там створили також зону для мам з дітьми та ігровий майданчик. У центрі можна жити разом з домашніми тваринами.

 

Мер столиці Румунії Нікусор Дан повідомив, що центр обладнаний всім необхідним, але ним користуватимуться лише у разі потреби, якщо інші прихистки в Бухаресті будуть переповнені.

 

«Це резервний центр. На цю мить у нас в Бухаресті є 4300 місць [для біженців], з яких близько 2500 зайняті. А тут буде б ще 2 тисячі, про всяк випадок. Сподіваємося, вони не знадобляться, але за потреби ми підготували цей простір», — додав він.

Зазначимо, виставковий центр Romexpo — найбільший в Румунії, він є традиційним місцем проведення найбільшого румунського книжкового фестивалю BookFest Bucharest. Цього року він проходитиме з 1 по 5 червня. Почесним гостем буде Японія.

 

Як повідомлялося,  в Австрії теж надають допомогу українським митцям-біженцям, а британські видавці збирають речі для дітей з України.

 

Чільне фото: Вікіпедія