вандалізм

У Сан-Франциско осквернили пам’ятник Сервантесу

24.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У парку Золота Брама в американському місті Сан-Франциско осквернили пам’ятник письменнику Мігелю де Сервантесу. Про це повідомляють користувачі соціальних мереж.

На пам’ятнику класика іспанської літератури, автора всесвітньовідомого роману «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі» та колишнього раба, з’явилися малюнки та плями, зроблені червоною фарбою, а також напис «bastard».

Загалом у місті постраждав цілий ряд пам’ятників, серед яких також скульптура президента США Улісса Гранта. (У роки громадянської війни у США він очолював північні війська проти армії рабовласницького Півдня), монумент Френсісу Скотту Кі (автор тексту гімну США), а також місіонера-францисканця Хуніперо Серро, якого вважають засновником Сан-франциско.

 

Нагадаємо, що у США триває хвиля протестів проти расизму, яка розпочалася після смерті афроамериканця Джорджа Флойда при затриманні поліцейським у Міннеаполісі. Тоді протестувальники спалили поліцейську дільницю, а місцева влада запровадила режим надзвичайної ситуації. Наразі офіцер поліції Дерек Човін, який брав участь в затриманні Флойда, заарештований, але акції протесту не вщухають і навіть перекинулися на інші країни.

 

У ряді американських міст протестувальники почали зносити або оскверняти пам’ятники історичним діячам, які, на їхню думку, причетні до існування колишнього рабовласницького ладу в країні або культивації расизму. Водночас користувачі соцмереж повідомляють, що разом з тим під «роздачу” потрапили й монументи людям, що, навпаки, боролися проти рабства або й самі були рабами.

 

Президент США Дональд Трамп повідомив у своєму Twitter, що доручив федеральному уряду арештовувати кожного, хто вчинив акти вандалізму або руйнував «будь-який пам’ятник, статую чи іншу подібну федеральну власність». Усім їм загрожує тюремне ув’язнення строком до 10 років.

 

Раніше повідомлялося, що 1300 працівників книжкової галузі підтримали акцію протесту проти системного расизму у видавничій справі та поза її межами.

 

Джерело: Історична Правда, Twitter, Facebook