скандал

У США підозрюваний у крадіжці рукописів Етвуд і Руні визнав себе винним

09.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Громадян Італії Філіппо Бернардіні визнав себе винним у використанні багаторічної схеми крадіжки рукописів, а також у тому, що видавав себе за інших осіб. Про це повідомляється на сайті Управління юстиції офісу прокурора США.

 

Зізнання Філіппо Бернардіні стосується лише одного пункту звинувачення в шахрайстві, що передбачає максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі.

 

Починаючи з серпня 2016 року й до моменту арешту у січні 2022 року, Філіппо Бернардіні, який мешкав у Лондоні та працював у видавництві Simon & Schuster, видавав себе за літературних агентів, редакторів та інших осіб, залучених до видавничих процесів, щоб незаконно отримувати неопубліковані рукописи літературних творів.

 

Для кожної своєї вигаданої особистості Бернардіні створив електронні пошти, які розсилав з понад 160 несправжніх облікових записів. Так він отримав понад тисячу рукописів. Відомо, що жертвами шахрая стали Маргарет Етвуд, Саллі Руні, Ієн Мак’юен, Ітан Гоук та багато інших. Наразі мотиви злочинів Бернардіні залишаються невідомими. Отримані ним рукописи не були викладені в інтернет чи видані без дозволу авторів.

 

Також Філіппо Бернардіні брав участь у фішинговій схемі, щоб таємно отримати доступ до бази даних однієї нью-йоркської літературної компанії.

 

Остаточний вирок обвинуваченому планують винести 5 квітня 2023 року перед окружним суддею США.

 

Нагадаємо, Кінг, Етвуд і Гейман розповіли про досвід невдалих презентацій

 

Читайте також: Скандали-2022: Пушкін падає, а Дорж Бату голий