мемуари

У США припиняють розсповсюдження бестселера Еліс Сіболд через рішення суду

02.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Мемуари американської письменниці Еліс Сіболд не розповсюджуватимуть після того, як чоловіка, засудженого за її зґвалтування, виправдали.

Американська письменниця Еліс Сіболд вибачилась перед чоловіком, якого помилково визнали винним у зґвалтуванні. Злочин проти неї вчинено у 1982 році. Ентоні Бродвотера несправедливо засудили за зґвалтування і він провів у в’язниці 16 років, потрапив у перелік злочинців, засуджених за злочини сексуального характеру. Минулого тижня його виправдали після того, як повторний розгляд справи виявив серйозні недоліки в його арешті та суді. Еліс Сіболд у своєму блозі зізналась, що шкодує про своє тодішнє рішення:

 

«Моєю метою у 1982 році була справедливість, а не увічнення несправедливості. І точно не для того, щоб назавжди і непоправно змінити життя молодої людини тим самим злочином, який змінив моє.

 

Я вдячна, що містера Бродуотера нарешті виправдали, але факт залишається фактом: 40 років тому він став ще одним молодим темношкірим чоловіком, якого жорстоко покарала наша хибна система права. Я завжди буду шкодувати про те, що з ним зробили».

 

Згодом, у 1999 році вийшла книжка Еліс Сіболд «Щаслива», в якій ідеться про її зґвалтування. Видавництво Scribner заявило що книжку наразі не розповсюджуватимуть, а з авторкою обговорюватимуть перегляд змісту «Щасливої». Про це йдеться у Twitter холдингу Simon & Schuster

 

«Після недавнього виправдання Ентоні Бродвотера та за консультацією з авторкою, Scribner and Simon & Schuster припиняють розповсюдження… в той час як Сіболд і Скрібнер разом обмірковують, як можна було б переглянути твір», — заявив видавець.

 

У книжці Сіболд розповідає, як її зґвалтували та побили у віці 18 років у тунелі біля її університетського містечка. Вона пише про те, як через кілька місяців побачила на вулиці чорношкірого чоловіка, якого вважала нападником. «Щаслива» стала першим твором авторки і розійшлася мільйонним накладом. Справу переглянули після того, як виконавчий продюсер екранізації «Щасливої» Тімоті Муччіанте помітив розбіжності в описі суду та найняв приватного детектива. Адаптацію книжки на Netflix скасували також.

 

Нагадаємо, протягом 2018-го року четверо великих американських видавців відмовили відомому режисеру Вуді Аллену в публікації рукопису його мемуарів через контроверсійність постаті автора. Їх опублікували у 2020 році.