історія України

У США видадуть книжку «Російсько-українська війна. Повернення історії» Сергія Плохія

10.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У травні 2023 року в американському видавництві W. W. Norton & Company вийде друком книжка історика Сергія Плохія «Російсько-українська війна. Повернення історії» (“The Russo-Ukrainian War. The Return of History”). Про це ідеться на сайті видавництва.

«Сергій Плохій, провідний історик України та Холодної війни, пропонує вичерпну розповідь про цей конфлікт, його витоки, перебіг і вже очевидні та можливі майбутні наслідки. Хоча нинішня війна почалася за вісім років до тотального наступу — 27 лютого 2014 року, коли російські збройні сили захопили будівлю кримського парламенту — коріння цього конфлікту можна простежити навіть раніше — у пострадянській напруженості та розпаді імперії в ХІХ-XX ст. Забезпечуючи широкий історичний контекст і розглядаючи ідеї та культури України та Росії, а також внутрішню та міжнародну політику, Плохій показує, що, хоча ця нова холодна війна не була неминучою, вона була передбачуваною», — ідеться в анотації до видання.

 

Книжку опублікують також у Великій Британії.

 

«Надзвичайно переконлива розповідь, глибоко особиста, переконливо авторитетна книжка, яку обов’язково потрібно прочитати в цей складний момент», — зазначив автор книжки «Східно-Західна вулиця» Філіп Сендс.

 

Придбати видання можна за $30.00 (1106 грн).

 

Сергій Плохій — український та американський історик, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті та один з провідних спеціалістів з історії Східної Європи.

 

Нагадаємо, у Франції вийшов друком «Нарис історії українського народу» Михайла Грушевського у 2 томах в оновленому перекладі. У США видали історичне дослідження Андрія Портнова про Дніпро.

 

Зображення: wwnorton.com