Аґрафка

У США вийшла рецензія на книжку «Війна, що змінила Рондо»

29.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Рецензія на книжку Романи Романишин і Андрія Лесіва «Війна, що змінила Рондо» вийшла у найвпливовішому американському журналі про книжки Kirkus Reviews. Її опублікували на сайті журналу.

Книжку для дітей «Війна, що змінила Рондо» творчої майстерні «Аґрафка» журнал відзначив зіркою, – вона візьме участь у конкурсі на премію Kirkus Prize.

Рецензія вийшла у випуску журналу за 15 серпня, онлайн-версію опублікували 27 липня. Її написали за цифровою версією книжки. Вихід американського друкованого видання у перекладі Оксани Лущевської під назвою «How War Cganged Rondo» запланували на 9 листопада у дитячому видавництві Enchanted Lion Books.

 

«У цій історії немає натяків на якісь культурні чи географічні ознаки, вона чітко підкреслює важливість кожної людини зробити свій внесок у боротьбі з темрявою. Мальовничий, ліричний текст реалістично зображує наслідки війни, а візуальне зіставлення барвистого, яскравого, уявного світу та його спустошених війною наслідків є суворим», − йдеться у рецензії.

 

Книжка «Війна, що змінила Рондо» вперше вийшла у Видавництві Старого Лева 2015 року і відтоді її переклали кількома мовами (французькою, польською, італійською, китайською, словацькою), вона здобула низку престижних нагород, зокрема перемогла у конкурсі Bologna Ragazzi Award 2015 та потрапила до щорічного каталогу дитячої та юнацької літератури «Білі круки-2015» («White Ravens 2015»).

 

Kirkus Reviews − американський книжковий журнал, заснований у 1933 році Вірджинією Кіркус (1893–1980). Він виходить щомісяця першого та 15 числа. Протягом року у ньому рецензують близько 10 тисяч книжок. У 2014 році журнал заснував щорічну премію авторам художньої, молодіжної літератури та нонфікшну.

 

Зазначимо, це не перша рецензія Kirkus Reviews на американські видання книжок майстерні «Аґрафка»: у вересні минулого року журнал написав рецензію на «Голосно, тихо, пошепки» («Sound…Shhh…Bang…Pop…BOOM!»), а весною цього року − на «Я так бачу» («Sight glimmer, glow, spark, flash!»).

 

Додамо, у 2019 році створили мультфільм за мотивами книжки «Війна, що змінила Рондо».