Київ

У столиці 70% батьків підтримують офлайнове навчання

04.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві 70% батьків підтримують відновлення офлайн навчання для столичних школярів з 1 вересня. Про це свідчать дані опитування батьків у столичних школах, оприлюдненими на сайті КМДА.

«За нашими попередніми підрахунками, за кордоном на 1 вересня перебуватимуть майже 20% столичних школярів. Майже 70% дітей, відповідно до опитування батьків,  готові до очного навчання. Решта – тобто ті, хто не наважується відправляти дітей до школи, мають можливість або навчатися онлайн, або за індивідуальною формою», — заявила директорка департаменту освіти і науки Олена Фіданян.

 

Також вона наголосила, що головну увагу приділятимуть безпечному перебуванню дітей та вчителів у школах.

 

«Наразі можна впевнено казати, що майже 70% закладів освіти мають укриття (не бомбосховища), які оновлюють та ремонтують відповідно до вимог, де діти будуть у безпеці. Але навіть у цих школах одночасно зможуть перебувати лише стільки людей, скільки вміщує укриття, а школи, у яких укриття не може вмістити всіх учнів із вчителями, перейдуть на двозмінне навчання», — пояснила Фіданян.

 

Ті школи, де немає укриття, яке б відповідало всім вимогам, ані безпечного місця поруч зі школою, куди можна оперативно перевести дітей у разі повітряної не зможуть розпочати навчання в очній формі.

 

У КМДА також зазначили, що батьки зможуть обрати дистанційну або індивідуальну форму навчання для школярів, це можна зробити, якщо написати відповідну заяву в школі.

 

З 1 вересня до столичних шкіл на навчання також підуть діти, які вимушено переїхали до Києва через бойові дії або окупацію. Таких школярів уже понад 2 тисячі.

Нагадаємо, в Україні розробили рекомендації щодо навчання внутрішньо переміщених дітей. У березні 2022 року Міносвіти спільно з Мінцифри та Українським інститутом розвитку освіти запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».