освіта

В Україні розробили рекомендації щодо навчання внутрішньо переміщених дітей

01.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти» та командою підтримки реформ Міносвіти розробили рекомендації для шкіл, за якими будуть оцінювати результати учнів в цьому навчальному році. Їх виклали на сайті Держслужби.

 

Учителів закликали до надання усного та письмового зворотного зв’язку, проведення індивідуальних і групових консультацій щодо допомоги у виправленні типових помилок, а також рекомендують надавати поради щодо подальшого навчання — тобто до здійснення формувального оцінювання.

 

Що ж до підсумкового оцінювання, завдання якого — визначення якості результатів навчання, то Держслужба порадила відмовитися від підсумкових контрольних робіт, а оцінювання формувати на підставі поточної успішності.

 

Відомо, що відповідні рішення про зменшення або скасування кількості контрольних робіт, передбачених календарними планами, школа може ухвалити на педагогічній раді.

 

Крім того, в окремих випадках підсумкове річне оцінювання можна здійснювати за результатами підсумкового оцінювання за перший семестр. Це стосується учнів, які опинилися в зоні активних бойових дій, зазнали фізичних або психологічних травм, не мали доступу до навчальних матеріалів тощо.

 

Школам, у яких навчаються внутрішньо переміщені діти, треба розробити супровідні листи. Цей лист дасть змогу перезарахувати оцінки учням у школі, де вони навчалися постійно, та продовжити навчання там.

 

Також Держслужба порадила завести дітям, які змінили школу через війну, «Щоденник навчання», в якому варто фіксувати вивчені теми. Цей щоденник стане помічним при складанні супровідного листа, але його ведення необов’язкове.

 

Нагадаємо, Верховна рада ухвалила законопроєкт № 7132, який передбачає спрощення ЗНО та вступних іспитів через бойові дії. Учні 4-их та 9-их класів теж звільняються від підсумкової атестації.

 

Крім того, Міносвіти спільно з Мінцифри та Українським інститутом розвитку освіти запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».

 

Чільне фото: pedrada.com.ua