У Волновасі окупанти видають пропагандистську «газету» під українським брендом

28.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У тимчасово захопленій російськими окупантами Волновасі Донецької області вийшли друком два номери пропагандистської «газети» «Наше слово». Про це повідомила головна редакторка видання Лідія Тараш.

Видання «Наше слово» виходить з 1932 року, проте після окупації росіяни вкрали бренд газети й використовують його для поширення пропаганди.

 

«У своєму виданні окупаційна влада привласнила не тільки назву газети «Наше слово», а й шрифти назви, стиль верстки першої сторінки газети і навіть синій колір назви, який ми використовували на сайті і сторінці газети у фейсбуці. Зазначаємо, що жоден член колективу нашого підприємства не має відношення до випуску цієї газети», — наголосила Лідія Тараш. 

 

За словами редакторки, справжнє «Наше слово» припинило друк із початком повномасштабної російської агресії проти України. Станом на зараз усі працівники редакції виїхали з окупованої території, крім однієї колеги, яка загинула.

 

Лідія Тараш повідомила, що представники окупаційної адміністрації так званої «ДНР» давно намагалися «поновити» вихід газети. Зокрема, пропонували співпрацю і їй самій.

 

Приміщення редакції окупанти віддали під так званий «пенсійний фонд Волноваського району». Виданням фальшивого «Нашого слова» опікується так зване донецьке «Государственное унитарное предприятие Донецкой народной республики «Республиканский Медиа Холдинг» на чолі з Романом Карпенком. Окрім «Нашого слова», «холдинг» видає ще дві місцеві «газети» на окупованій території Донеччини – «Сельская новь» (Мангушський район) і «Заря Приазовья» (Нікольський район).

 

Нагадаємо, раніше росіяни вкрали бренди газети з Маріуполя, Мелітополя та Херсона для поширення пропаганди.