* ESC - закрити вікно пошуку
IFLA
УБА: Правління IFLA перебуває під впливом маніпуляційних наративів рф
23.03.2022Українська асоціація бібліотек незадоволена відповіддю Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA) на прохання виключити росію зі складу. Про це ідеться на сайті УБА.
Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій на заклик УБА виключити росію зі складу через війну проти України відповіла, що солідарна з колегами в Україні та приєднується до міжнародної спільноти у терміновому заклику до припинення вогню.
У відповіді зазначили: «IFLA визнає, що коли держави ініціюють застосування зброї, жертвами стають звичайні громадяни з усіх сторін».
Також у федерації бібліотек повідомили, що вона «рішуче підтверджує свої основні цінності: свободу вираження поглядів, доступ до інформації, тому не може бути наміру виключити чи ізолювати бібліотеки та бібліотекарів за громадянством. Це особливо важливо, коли індивідуальна свобода слова знаходиться під великим особистим ризиком».
IFLA наголосила, що відповідно до її статуту, умов для виключення росії наразі немає і відсутні необхідні докази того, що поведінка членів є поважною причиною для їхнього виключення. Це рішення було прийнято одноголосно на позачерговому засіданні Правління в п’ятницю, 18 березня 2022 року.
Попри відмову виключити рф зі складу, IFLA повідомила, що не братиме участі в жодних заходах у рф, допоки «ситуація не буде вирішена мирним шляхом».
Українська бібліотечна асоціація повідомила, що отримала відповідь ІFLA, а щодо правильності її рішення «бібліотекознавці з усього світу дадуть компетентний висновок щодо необгрунтованої агресії російської федерації проти суверенної України та Українського Народу і про причетність численної спільноти російських бібліотекарів до ідеологічного плекання путінського режиму та ненависті до українців».
В УБА зазначили: «Складається враження, що Правління IFLA перебуває під впливом маніпуляційних наративів російської федерації, оскільки на початку йде мова про відповідальність обох сторін та жертви цивільного населення з усіх боків. Далі Правління IFLA «аргументовано» захищає представників російської федерації, зауваживши, що немає підстав і доказів для їхнього виключення. А потім висловлює занепокоєння щодо збереження культурної спадщини та бібліотечних колекцій. Саме в цьому напрямі IFLA робить певні дії».
УБА звернулася до IFLA із запитанням щодо позиції тієї, згідно з якою культурна спадщина має більше цінності, ніж людські життя та безпека користувачів бібліотек.
Як відомо, Українська бібліотечна асоціація двічі зверталася до IFLA з проханням позбавити росію членства. Причиною повторного звернення стала нечітка позиція у відповіді IFLA, коли та висловила глибоку стурбованість «ситуацією» та «конфліктом» в Україні, не назвавши росію агресором та не повідомивши своєї позиції щодо виключення росії зі складу Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ.
Нагадаємо, в Україні закликають книгарні та бібліотеки не розповсюджувати книжки з росії. Також Держкомтелерадіо видав наказ відповідно до якого призупиняється видача та зупиняється дія дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості