УІК

УІК закликає державу допомогти виплатити заборгованість у понад 44 млн грн

25.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги занепокоєний заборгованістю на суму понад 44 млн грн перед українськими та іноземними видавцями, котрі у 2023 році реалізовували проєкти за програмами інституту. Про це установа повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Загальна сума заборгованості за програмами Українського інституту книги становить 44 млн 935 тис. грн.

 

Заборгованість є за КПКВК (код програмної класифікації видатків та кредитування) 3801560 «Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі».
Заборгованість є за такими програмами:
  • мистецький конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції за встановленими тематичними пріоритетами: 131 договір, заборгованість на суму 33 131 915,98 грн. Перелік договорів. У межах цього конкурсу українські видавництва за власні кошти виготовили та передали до бібліотек України патріотичні книжки;
  • мистецький конкурс культурно-мистецьких проєктів на організацію і проведення заходів з промоції читання: 5 договорів, заборгованість на суму 1 790 415,88 грн. Деталізація заборгованості.

 

В інституті наголосили, що в межах програми підтримки перекладів Translate Ukraine кошти не отримали іноземні видавці, які вклали в кожен проєкт власні кошти. Як стверджують в установі, це ставить під сумнів подальшу співпрацю Українського інституту книги з ними.

 

«Після розголосу нам буде іще складніше знайти тих, кого цікавить видання українських книжок за кордоном в наступних роках. До того ж, переклади з української все ще не мають достатнього попиту в різних країнах, а відсутність оплати вже зреалізованих проєктів лише ускладнить позицію української книги в світі», — кажуть в УІК.

 

В установі шкодують, що держава не може відшкодувати витрати, таким чином ще дужче погіршуючи ситуацію, в якій опинилася українська книговидавнича сфера.
Як повідомлялося, Рахункова палата вважає, що УІК впродовж періоду з 2020 року всупереч законодавству не відмовив у розгляді 14 заявок видавництв.
Чільне зображення: УІК