Львів

Українська академія друкарства закликає не об’єднувати її з Львівською політехнікою

18.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У березні 2024 року Українську академію друкарства планують приєднати до Національного університету «Львівська політехніка». Про це Українська академія друкарства повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Оновлено: 20.02.24, 23:50 — виправлено назву університету ЛНУ Івана Франка, до якого Українську академію друкарства планували приєднати у 2022 році, на НУ «Львівська політехніка». Додані дані з презентації, опублікованої ректором Херсонського державного університету Олександром Співаковським. 

 

В установі кажуть, що про це рішення представники Міністерства освіти і науки повідомили на засіданні ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України». Об’єднання ЗВО має відбутися в межах «Плану модернізації системи закладів вищої освіти».
Серед цілей Плану зменшення кількостей державних (цивільних) ЗВО до «+/- 100», зокрема через приєднання «галузевих» ЗВО до класичних, політехнічних та технологічних, формування «укрупнених інноваційних центрів». Серед ризиків програми об’єднання, автори проєкту називають «спротив колективів, підбурений амбіціями ректорів».

 

Один зі слайдів, опублікований за результатами засідання ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України» на Facebook сторінці Співаковського

 

«Попередніх обговорень чи погоджень з колективом не було. Ми спостерігаємо повторення минулорічного сценарію, коли намагаються провести реорганізацію без діалогу зі студентами, працівниками, стейкголдерами, партнерами… Міністерство висловило побажання до “реорганізації за власним бажанням”, не врахувавши те, що такого бажання у нас немає!» — наголошують в академії.

 

Там кажуть, що, за словами МОН, приєднанню будь-якого ЗВО має передувати аналіз його стану, що включатиме результати фінансування, вивчення стану акредитацій освітніх програм і проведення соціального діалогу. В академії переконані, що міністерство мало б представити організаційно-правові механізми, які при будь-яких обʼєднаннях дозволять зберегти унікальність освітнього закладу, захистити соціальні права учасників освітнього процесу.

 

«У Міністерстві освіти і науки України щоразу забувають, що заклад вищої освіти — це злагоджений механізм, тому процес обʼєднання повинен пройти широке громадське обговорення з аналізом неминучих ризиків для тих ЗВО, що приєднують», — додали в установі.

 

Українська академія друкарства — єдиний в Україні автономний заклад вищої освіти, який готує фахівців з медійних технологій та поліграфії.

 

Як повідомлялося, про намір МОН приєднати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка академія повідомила в листопаді 2022 року. Згодом Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів закликала цього не робити.

 

Читайте також: #купуйумалих: графічний роман-автобіографія, українська кухня та енциклопедія Гуцульщини

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка академії