Бієнале плаката

Українська ілюстраторка перемогла на Міжнародній Бієнале плакату

30.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Академія образотворчих мистецтв у Варшаві оголосила переможців 28-ї Міжнародної Бієнале плакату. Золоту медаль отримала українська ілюстраторка Даша Подольцева за роботу «Жнива». Про це повідомляється на сайті академії.

 

 

Найвищу нагороду бієнале Даша Подольцева здобула «за плакат зі своєчасним посланням, що шокує, із сьогодення в ідилічному образі минулого».

 

 

Срібну медаль отримав польський митець Войцех Домагальські за плакат «Хмара з Польщі» за «тривожне, виразне візуальне висловлювання про свободу, яке відмовляється від мови, щоб забезпечити простір, відкритий для універсальної інтерпретації».

 

 

Бронзову медаль журі бієнале призначило учасниці з Японії Ісані Ваді за плакат «Чистий», а саме за «свіжу, сучасну інтерпретацію плаката, що залучає глядача за допомогою візуальної мови та послання, але водночас тонко порушує багато геополітичних питань».

 

З роботами переможців в інших категоріях можна ознайомитися на сайті бієнале.

 

До складу журі увійшли: Йоанна Ґурська (Польща), Рікке Хансен (Данія), Лех Маєвський (Польща), Мельхіор Імбоден (Швейцарія), Патрік Томаса (Німеччина).

 

Всі роботи переможців будуть представлені в експозиції великого фестивалю плаката, що триватиме в Польщі до осені 2023.

 

Нагадаємо, роботи 5 українських ілюстраторів увійшли до довгого списку World Illustration Awards 2023

 

Читайте також: Як українські ілюстратори змальовують спільний біль після підриву Каховської ГЕС