Болгарія

Українське посольство відреагувало на антиукраїнську позицію членів Болгарського ПЕН

07.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Посольство України у Болгарії виступило з заявою щодо ситуації з антиукраїнськими висловлюваннями окремих представників Болгарського ПЕН-клубу. Вона з’явилася на офіційній сторінці посольства у Facebook.

 

У тексті заяви зазначається, що антиукраїнська позиція деяких представників болгарського ПЕН-клубу щодо презентації збірки оповідань болгарського письменника Светослава Нахума «Втеча з Криму», а також звинувачення автора у політизації, викликають подив.

 

«Спроба обвинуватити автора книги «Втеча з Криму» у політизації викликає подив, оскільки висвітлення долі людей, які стали безвинними жертвами збройної агресії і окупації українського півострова, є гострополітичною і гостроактуальною для усієї міжнародної спільноти», – говориться у заяві.

 

Також у ній наголосили, що Посольство України дипломатичними інструментами та методами відстоює державний суверенітет і територіальну цілісність Української держави, а також нагадали, що Україна яка вже 6 років потерпає від збройної агресії з боку Російської Федерації.

 

«У результаті злочинної збройної агресії РФ 44 тисяч кв. км або 7% території України, включно з Кримом та східними районами Донецької і Луганської областей, наразі залишаються окупованими. За останніми даними внаслідок російської агресії проти України 14 тисяч українських громадян було вбито, 27 тисяч осіб отримали поранення. Близько 2 мільйонів жителів Криму і Донбасу були змушені рятуватися втечею зі своїх будинків», – зазначається у тексті заяви.

 

Разом з тим у посольстві нагадали, що Болгарія та інші члени ООН послідовно підтримувала «кримські» резолюції як співавтори, а також подякували за незмінну і чітку позицію щодо державного суверенітету і територіальної цілісності України та підтримку санкційної політики ЄС проти РФ.

 

Нагадаємо, що оповідання «Втеча із Криму», яким розпочинається однойменна збірка Светослава Нахума, було перекладене українською й опубліковане в літературному часописі «Всесвіт» (№7-8 – 2018. – с. 95-105) та в газеті «Кримська світлиця» (№29-30.-2018. – с.8). Текст написаний на основі реальної історії, але водночас відображає долі кількох мільйонів українців із Криму та інших окупованих Росією територій України.

 

26 лютого цього року на зборах Болгарського ПЕН Светослав Нахум, який публічно засудив окупацією Криму Росією, запропонував ухвалити декларацію на підтримку України проти російської агресії. Більшість присутніх виступили категорично проти цієї декларації й запропонували виключити письменника з ПЕН, звинувативши його в тому, що за антиросійську пропаганду він нібито отримує гроші з українського Посольства. Не чекаючи, коли це питання поставлять на голосування, Нахум, на знак протесту, заявив про свій вихід з організації.

 

Раніше повідомлялося, що на підтримку Светослава Нахума виступила виконавча рада Українського ПЕН-клубу.

 

Як відомо, члени українського ПЕН-клубу висловили підтримку білоруським письменникам, яких затримали під час акцій протесту проти поглиблення інтеграції з Російською Федерацією.

 

Джерело: litgazeta.com.ua