бібліотеки

У впровадженні інформаційних систем українські бібліотеки відстають на 20 років від іноземних – УБА

03.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська бібліотечна асоціація виступила із заявою, у якій закликає владу та бібліотеки закуповувати лише програмне забезпечення, яке підтримує міжнародні стандарти. Про це йдеться у публічній заяві асоціації про впровадження та застосування інформаційних систем у бібліотеках.

 

Асоціація почала збір підписів та звертається до бібліотекарів, органів центральної влади й місцевого самоврядування.

 

На переконання УБА, з комп’ютеризацію та інтернетизацією бібліотек в Україні великі проблеми.

 

«У впровадженні інформаційних систем ми відстаємо від зарубіжних бібліотек на 20 років. Більшість українських бібліотек або не автоматизували свої процеси, або використовують застарілі версії бібліотечних систем російського виробництва, або працюють з українськими розробками програмного забезпечення, які не підтримують сучасних міжнародних стандартів», – йдеться в заяві.

 

Відтак асоціація закликає органи центральної влади та місцевого самоврядування зробити усе можливе, щоб усі бібліотеки в Україні (від національної до сільської) були сучасними, мали достатню кількість комп’ютерної техніки, доступ до швидкісного інтернету, відповідне програмне забезпечення та кваліфікованих фахівців.

 

«Ситуація із впровадженням програмного забезпечення, з інформаційними технологіями у бібліотеках, що описана у заяві, назрівала давно. Наразі документ розіслали членам Української бібліотечної асоціації, оскільки заява зроблена вчора. Вона буде відкритою безстроково, але через кілька днів, коли зберемо певну кількість підписів, надішлемо її у Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство цифрової трансформації, обласні адміністрації», – розповіла в ексклюзивному коментарі «Читомо» президентка Української бібліотечної асоціації Оксана Бруй.

 

Нагадаємо: в червні 2020 року було анонсовано, що Міністерство цифрової трансформації за сприяння Української бібліотечної асоціації передасть бібліотекам п’ять тисяч комп’ютерів у межах проєкту «Дія.Цифрова освіта».

 

Також у 2020 році Українська бібліотечна асоціація реалізувала міжнародний проєкт «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги». На конкурсній основі були відібрані 32 бібліотекарі з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій.