Грузія

Українські журналісти закликають президентку Сакартвело звільнити ув’язненого колегу

06.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві біля посольства Сакартвело українські журналісти провели акцію на підтримку ув’язненого картвельського колеги, колишнього гендиректора каналу «Руставі-2», наразі очільника телекомпанії «Мтаварі» Ніколоза Гварамії.

Ніколоза Гварамію  у травні 2023 року засудили до трьох з половиною років позбавлення волі, визнавши винним за статтею 220 Кримінального кодексу Сакартвело «Зловживання повноваженнями всупереч законним інтересам цієї організації з метою отримання вигоди чи переваги для себе чи інших осіб, що спричинило значні збитки».

 

Дружина журналіста Софія Гварамія в коментарі Детектору медіа зазначила, що, на думку рідних і колег, Гварамію ув’язнили за професійну діяльність.

 

Звернення до президентки Сакартвело Саломе Зурабішвілі із закликом звільнити журналіста передав працівникам картвельського посольства ведучий Радіо NV, член Незалежної медійної ради й Медіаруху Дмитро Тузов. Він нагадав, що низка міжнародних організацій, зокрема і Європейський парламент, заявляли, що Гварамію ув’язнили під надуманим приводом.

 

«Це схоже на розправу з незалежним журналістом і власником медіа. Ми звертаємося до грузинської влади й персонально до пані президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, щоб вона використала своє конституційне право на помилування», — наголосив Тузов.

 

За його словами, українська медіаспільнота розуміє парадоксальність прохання, оскільки йдеться про помилування, на її думку, невинної людини, проте на сьогодні помилування — дієвий інструмент і можливість звільнити журналіста з в’язниці.

 

Працівниця консульського відділу картвельського посольства запевнила, що його обов’язково передадуть владі країни й президентці Сакартвело.

 

 

В Україні під листом-зверненням підписалися:

  • тележурналістка, лавреатка премії Георгія Ґонґадзе Мирослава Барчук;
  • голова правління ГО «Детектор медіа», шеф-редакторка групи видань «Детектор медіа» Наталія Лигачова;
  • журналістка і директорка Центру досліджень визвольного руху Дарія Гірна;
  • виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк;
  • ведуча СТБ Яна Брензей та інші.

 

Звернення лишається відкритим для підписання й іншими українськими журналістами та медійними організаціями.

 

У такий спосіб українські журналісти долучилися до міжнародного флешмобу з порятунку Гварамії, отриманого від картвельських журналістів. Далі вони передали естафету литовським колегам, які також звертатимуться до влади Сакартвело з приводу звільнення журналіста.

 

 

Нагадаємо, у Верховній Раді України закликають називати Грузію Сакартвело.

 

Читайте також: Віцепрезидентка Міжнародної асоціації видавців: план рф контролювати медіа й громадський сектор Сакартвело провалився

 

Джерело: Детектор медіа

Чільне фото: ZMINA