PEN Ukraine

Український PEN обрав нового президента

10.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Новим президентом Українського PEN став Володимир Єрмоленко.Рішення про нового очільника ухвалили члени Українського PEN під час Загальних Зборів.

Віцепрезидентами Українського PEN стали журналістка, телеведуча Мирослава Барчук та поет, перекладач Остап Сливинський.

 

Також під час Зборів члени PEN обрали нову Виконавчу Раду організації, до якої ввійшли Алім Алієв, Мирослава Барчук, Лариса Денисенко, Ігор Козловський, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Марко-Роберт Стех та Артем Чапай. Окрім того, Ольга Гнатюк стала радницею новообраного президента.

 

Єрмоленко буде президентом PEN впродовж двох років. Згодом його можуть переобрати на ще один дворічний термін.

 

З 2018 до 2022 року Український PEN очолював Андрій Курков. Раніше президентами організації були Микола Рябчук (2014-2018), Мирослав Маринович (2010-2014), Євген Сверстюк (1993-2010) та Микола Вінграновський (1989-1993).

 

Володимир Єрмоленко — український філософ, письменник і журналіст, доктор політичних студій. Старший викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія». Експерт ГО «Інтерньюз-Україна», головний редактор UkraineWorld. 2020 року разом із журналісткою Тетяною Огарковою створив подкаст Kult, присвячений визначальним епохам в історії культури та культовим авторам, які мали великий вплив на розвиток літератури й культури. Автор численних статей про Україну, Європу та світові процеси в українських та іноземних медіа. Автор книжок «Оповідач і філософ: Вальтер Беньямін та його час» (2011), «Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури» (2015), «Ловець океану. Історія Одіссея» (2017), «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть» (2018). Лауреат Премії імені Юрія Шевельова (2018) та Премії імені Петра Могили (2021).

 

Український PEN — культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських журналістів, письменників, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників. Український осередок Міжнародного PEN-клубу був створений 1989 року і є одним зі 146 національних центрів Міжнародного PEN.

 

Нагадаємо, журі стипендійної програми Українського PEN оголосило імена 80 стипендіатів у жовтні та серпні.

 

Чільне фото: Валентин Кузан/craftmagazine.net