PEN Ukraine

Український PEN опублікував серію відео про те, як письменники наближають перемогу

05.04.2022
ПЕН

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український PEN опублікував відео про представників української літературної спільноти, які роблять внесок у перемогу України. Про це Читомо повідомив PEN-клуб.

 

«Письменники на війні не лише документують події, які відбуваються навколо. Вони вступили до лав Збройних сил України. Вони волонтерять і допомагають тим, хто цього найбільше потребує. Вони фіксують і доносять правду про злочини Росії до світу. Представники літературної спільноти щодня роблять свій внесок у нашу перемогу: як на передовій, так і на літературному, інформаційному та волонтерському фронтах», — ідеться у повідомленні.

 

У відео представники української літературної спільноти розповідають про те, як отримали звістку про початок повномасштабної війни, де перебувають зараз та як сприяють перемозі України: воюють, волонтерять, поширюють та фіксують інформацію.

 

 

Участь у відео взяли Артем Чех, Вікторія Амеліна, Остап Сливинський, Богдана Романцова, Артем Чапай, Ірена Карпа та Лариса Денисенко. 

 

Режисерка відео — Ірина Цілик, членкиня Українського ПЕН, письменниця й кінорежисерка, авторка фільму «Земля блакитна, ніби апельсин».

 

Нагадаємо, члени українського PEN звернулися до міжнародної інтелектуальної спільноти на тлі суперечок навколо доцільності бойкоту російської культури та численних закликів до діалогу і дискусій з російськими інтелектуалами щодо «примирення» та заявили, що це неможливо, допоки триває війна. 

 

Президент українського PEN Андрій Курков у відповідь на заяви німецького PEN теж заявив, що діалог під час війни неможливий.