літературна премія

Український поет став лавреатом польської премії Silesius

24.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український поет Іван Давиденко став одним із лавреатів польської поетичної премії Сілезіуса за збірку «Халяль».

Нагороду Давиденко отримав у номінації «Дебют».

 

Окрім статуетки, автор отримав фінансову винагороду у розмірі 15 тисяч злотих (понад 130 тисяч гривень).

 

Аліна Свєщак, членкиня журі премії, зазначила: «Сила  збірки – це її мовна енергія, витончена гра на різних регістрах. Давиденко — майстер трешової мови; поруч із репортажами з фронту знайдемо попкультурні хіти та сліди віршів “серйозних” поетів, зізнань, закликів та експериментів з “українською польською”. У ньому є серйозність, але й дистанція та самоіронія. Ця суміш освіжає. “Халяль” не засвоює уроки соціальної прихильності з імміграції, постколоніалізму, а експериментує на живому тілі героя/міста/мови».

 

Іван Давиденко народився у 1988 році у Житомирі. З 2012 року мешкає у Польщі. Давиденко — головний редактор літературного журналу Malkontenty, а також автор подкасту «Як стати українцем». Працює у Будинку слів (Dom Słów) в Любліні.

 

Поетична збірка «Halal» / «Халяль» вийшла у 2022 році у видавництві Papierwdole & Katalog Press.

 

«Я читаю вірші Івана Давиденка і вже почуваю себе мандрівником, який перед світанком заходить у пекарню. Я стукаю у вікно, а пекар пече мені фокаччу. Вкрадаюсь між ніччю та продуктовим магазином», — описав збірку польський письменник Юліуш Страхота.

 

 

Вроцлавська поетична премія Сілезіуса (Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius) — польська літературна премія, яка вручається в галузі поезії з 2008 року, спершу під час фестивалю Port Literacki, а з 2016 року — в межах Міжнародного поетичного фестивалю Сілезіуса. Премія фінансується містом Вроцлав, оператором премії є Wrocławski Dom Literatury, а її назва походить від барокового поета Ангелуса Сілезіуса.

 

Як повідомлялося, нещодавно оголосили лавреата центральноєвропейської премії Angelus.

 

Читайте також: Оголосили лавреата премії імені Єжи Ґедройця

 

Джерело: Notatnik Literacki

Зображення: Макс Пфлегель / WDL