італія

Український письменник вперше отримав Міжнародну літературну премію Мілану

10.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український письменник Олександр Коротко отримав Міжнародну літературну премію Мілану за  книжку «Місячний хлопчик», що побачила світ у Лондоні у 2020 р. у видавництві «Europe Books» у перекладі Майкла Пурсґлава. Про це повідомила Українська бібліотека в Мілані.

 

В анотації до цієї книжки ідеться: «Головна героїня спеціалізується на журналістських розслідуваннях. Її чоловік помирає від раку. До дня своєї смерті він добре підготував жінку, і пішов із цього світу, впевнений, що подбав про неї. Він був чиновником високого рангу і достеменно знав закони життя у своїй країні. Та коли чоловіка не стало, жінка відчула, що не все йде за планом, який підготував небіжчик. Вона втрачає роботу. Проти неї роблять судовий позов. Її професійна репутація знищена. Врятувати журналістку допомагає її друг. Хто саме? Автор тримає інтригу до кінця повісті».

 

Церемонія нагородження відбувалася в Мілані. Відомо, що через пандемію вона двічі переносилася. Також на церемонії зачитали італійський переклад поезії Олександра Коротка, а голова журі премії Роберто Сарра висловився на підтримку України у війні з російським окупантом.

 

Олександр Коротко — поет, письменник, есеїст. Член Бельгійського PEN-клубу, Академік Європейської академії наук, мистецтв і літератури, член Спілки письменників Ізраїлю. Представник сучасного авангардного напрямку в філософської поезії.

 

Міжнародна міланська літературна премія — нагорода письменникам Італії й світу за визначені твори, написані італійською мовою, а також за переклади, здійснені європейськими мовами (англійською, французькою та іншими).

 

Як повідомлялося, до журі престижної італійської премії BolognaRagazzi Award увійшла координаторка Книжкового Арсеналу.

 

Нагадаємо, на початку 2022 року в Мілані відкрили українську бібліотеку.

 

Чільне фото з особистого архіву Олександра Коротка