Сенцов

Письменники та культурні діячі просять Сенцова припинити голодування

26.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські культурні та громадські діячі звернулися до Олега Сенцова з проханням припинити голодування. Своє звернення вони оформили у вигляді листа режисерові.

 

Ініціатором звернення став український художник-графік, живописець та колажист вірменського походження Борис Єґіазарян. Лист адресатові відправила акторка Римма Зюбіна, яка товаришує і давно листується з Сенцовим.

 

Звернення, зокрема, підписали: письменники Ліна Костенко, Юрій Андрухович, Іван Малкович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Микола Рябчук, Мар’яна Савка, Богдана Матіяш, літературознавець Іван Дзюба, журналісти Микола Княжицький, Юрій Макаров, телеведуча Яніна Соколова та ін.

 

«У світі не так багато людей такої волі, як ти. Ми знаємо, що ти не любиш, коли про тебе говорять хороше. Але така вольова, міцна духом людина нам потрібна живою. Саме для того, щоб продовжити подальшу боротьбу за всіх наших хлопців, за яких ти готовий покласти життя. Ти нам потрібен. Навіть з в’язниці ти зміг об’єднати всіх нас для цієї боротьби», – йдеться в листі.

 

Підписанти нагадали режисерові історію одного із провідників кримськотатарського національного руху Мустафи Джемілєва, який свого часу погодився припинити своє 303-дневне голодування на прохання радянського академіка та дисидента Андрія Сахарова.

 

«Олеже, ми додаємо до нашого прохання, прохання Андрія Сахарова та Мустафи Джемілєва. Здійсни для нас цей подвиг любові», – наголосили у зверненні.

 

Нагадаємо, що Олег Сенцов голодує уже 74 дні.

 

Нещодавно ми повідомляли, що до закликів світової культурної спільноти звільнити Сенцова приєднався американський письменник Стівен Кінг.

 


Чільне зображення: Голос Америки