Крим

В окупованому Криму затримали активіста Ролана Османова

13.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У тимчасово окупованому Криму російські силовики викрали громадського активіста Ролана Османова. Про це повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Активіста викрали біля будівлі незаконного «Верховного суду Республіки Крим». Наразі він перебуває будівлі так званого «Центру протидії екстремізму», організованому окупаційною владою.

 

Голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв повідомив, що російські окупанти обвинувачують Ролана Османова за статтею про «публічну дискредитацію дій Збройних сил РФ» та «непокору силовикам». Крім того, йому пред’явили правопорушення за частиною 1 статті 19.3 КоАП рф («Непідкорення законному розпорядженню співробітника поліції»). 

 

Активісту загрожує штраф у розмірі від 30 до 50 тисяч рублів, штраф у розмірі від 2 до 4 тисяч рублів, адміністративний арешт терміном до 15 діб, або від 40 до 120 годин виправних робіт. 

 

Справу розглядатиме Залізничний районний «суд» Сімферополя. Для надання юридичної допомоги до Османова виїхав адвокат Іслам Веліляєв.

 

Ролан Османов — кримський громадський активіст,  журналіст інтернет-видання UA SOUTH і стрімер. 2018 року він брав участь у пікеті біля Ханського палацу в Бахчисараї, протестуючи проти його знищення під виглядом реставрації. Крім того, він постійний слухач на судових засіданнях у політично вмотивованих справах на півострові.

 

У грудні 2021 року так званий «Київський районний суд» в окупованому Сімферополі призначив йому штраф у розмірі 15 тисяч рублів за участь у «стихійних зборах» кримських татар 4 вересня біля «ФСБ» у Сімферополі. Тоді в Криму також затримали Асана та Азіза Ахтемових, Шевкета Усеїнова, Ельдара Одаманова.

 

Як повідомлялося, підконтрольний росії Сімферопольський районний «суд» тимчасово окупованого Криму засудив журналіста Владислава Єсипенка до 6 років колонії.

 

Нагадаємо, у 2021 році окупаційна «влада» Криму арештувала заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. 

 

Читайте також: Наріман Мемедемінов: Бути громадянським журналістом у Криму – це бути небайдужим

 

Чільне фото: Олександра Сурган