Угорщина

В Угорщині хочуть ухвалити закон про фіксовані ціни на книжки

21.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уряд Угорщини розглядає законопроєкт щодо знижок на книжки, згідно з яким на нові видання книгорозповсюдники можуть надавати лише десятивідсоткову знижку.

Виправлено 23.04.2024 критерії книжок, на які поширюється законопроєкт. Обсяг книжки зазначено не в сторінках, а в друкованих аркушах.

 

Згідно з законопроєктом, протягом року від виходу книжки не можна надавати велику знижку від ціни, встановленої видавництвом й імпортером. Окрім того, видавці можуть надавати своїм співробітникам лише тридцять днів на придбання книжок зі знижкою.

 

Пропозицію щодо фіксованих цін висунуло Міністерство культури й інновацій. Суть закону полягає в тому, що видавець та імпортер визначають споживчу ціну книжок, які вони видають і розповсюджують. Ця ціна не може бути змінена протягом визначеного часу без дозволу видавця.

 

Сфера дії закону охоплює книжки, які:

 

  • довші за 3 друковані аркуші;
  • з номером ISBN;
  • не виходять друком періодично;
  • паперові;
  • містять текст та/або ілюстрації.

 

Під дію закону підпадатимуть картографічна продукція, ноти, авдіо та електронні книжки. Закон регулюватиме і ціни на книжки, видані в Угорщині, котрі продають за кордоном.

 

Згідно із законопроєктом, не вважається відхиленням від зазначеної ціни надання знижки, що не перевищує 10% від споживчої ціни видання.

 

Як повідомлялося, у 2023 році в Угорщині оштрафували книгарні за продаж ЛГБТК-коміксу «Коли завмирає серце».

 

Читайте також: «Психологічно верхня» чи «убивчо низька»: моніторинг книжкових цін під час «цінових воєн»

 

Джерело: Index