* ESC - закрити вікно пошуку
освіта
В Україні розробили рекомендації щодо навчання внутрішньо переміщених дітей
01.04.2022Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти» та командою підтримки реформ Міносвіти розробили рекомендації для шкіл, за якими будуть оцінювати результати учнів в цьому навчальному році. Їх виклали на сайті Держслужби.
Учителів закликали до надання усного та письмового зворотного зв’язку, проведення індивідуальних і групових консультацій щодо допомоги у виправленні типових помилок, а також рекомендують надавати поради щодо подальшого навчання — тобто до здійснення формувального оцінювання.
Що ж до підсумкового оцінювання, завдання якого — визначення якості результатів навчання, то Держслужба порадила відмовитися від підсумкових контрольних робіт, а оцінювання формувати на підставі поточної успішності.
Відомо, що відповідні рішення про зменшення або скасування кількості контрольних робіт, передбачених календарними планами, школа може ухвалити на педагогічній раді.
Крім того, в окремих випадках підсумкове річне оцінювання можна здійснювати за результатами підсумкового оцінювання за перший семестр. Це стосується учнів, які опинилися в зоні активних бойових дій, зазнали фізичних або психологічних травм, не мали доступу до навчальних матеріалів тощо.
Школам, у яких навчаються внутрішньо переміщені діти, треба розробити супровідні листи. Цей лист дасть змогу перезарахувати оцінки учням у школі, де вони навчалися постійно, та продовжити навчання там.
Також Держслужба порадила завести дітям, які змінили школу через війну, «Щоденник навчання», в якому варто фіксувати вивчені теми. Цей щоденник стане помічним при складанні супровідного листа, але його ведення необов’язкове.
Нагадаємо, Верховна рада ухвалила законопроєкт № 7132, який передбачає спрощення ЗНО та вступних іспитів через бойові дії. Учні 4-их та 9-их класів теж звільняються від підсумкової атестації.
Крім того, Міносвіти спільно з Мінцифри та Українським інститутом розвитку освіти запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».
Чільне фото: pedrada.com.ua
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості