бібліотека

В Україні святкують День бібліотек

30.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

30 вересня в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек. З цієї нагоди Український інститут книги та Українська бібліотечна асоціація організували флешмоб «Бібліотеки повні людей».

 

В межах акції читачів запрошують провести день у бібліотеці та розповісти про це у соціальних мережах: поділитися приватними історіями, розповісти про цікавих бібліотекарів й улюблені бібліотеки, викласти фотографії і не забути поставити хештег #деньубібліотеці й позначити Український інститут книги та Українську бібліотечну асоціацію.

 

«Якщо Ви постійний відвідувач – привітайте інших відвідувачів та бібліотекарів зі святом! Якщо Ви вчитель чи вчителька, то проведіть урок у шкільній бібліотеці або сходіть на екскурсію в найближчу публічну. Влаштуйте собі day out of office у бібліотеці – знайдіть найближчу до офісу бібліотеку, переконайтесь, що там є WiFi», – закликають організатори.

 

Зі самого ранку до флешмобу долучилася українська дитяча письменниця, поетка та літературна критикиня Тетяна Стус.

 

 

Вона поділилася спогадами про відвідини у дитинстві сільської бібліотеки, де майбутня авторка діставала «велетенські томи» Дюма й Загребельного та знайомилася з Хайнлайном і Крапівіним. На жаль, зараз у цій бібліотеці – склад сільськогосподарського збіжжя.

 

«Одні зернята змінилися іншими. Це сумно, але і зрозуміло. Старі форми не можуть жити в нових умовах», – зазначила письменниця.

 

Також вона додала, що тепер так само часто буває в українських бібліотеках – і онлайн, і вживу. Зокрема, приходить туди читати свої книжки дітям.

 

Цей день розпочати у бібліотеці вирішила й дитяча письменниця Катерина Міхаліцина.

 

 

Поетка й культурна менеджерка Оксамитка Блажевська розповіла, що 2 роки тому вийшла заміж у Всеукраїнський день бібліотек і одразу ж після РАЦСу пішла з чоловіком на фотосесію у бібліотеку.

 

 

«То був супер #деньубібліотеці, і я започаткувала тренд весільних фотосесій у бібліотеках, згодом навіть потрапивши на сторінки журналу «Однокласник». Високі красиві вікна, аж до стелі вишукані книжкові полиці, багато світла і усміхнені обличчя бібліотекарів, коли ми їх вітали зі святом, а вони нас – з одруженням. Я шалена книголюбка, тому мріяла про таку фотосесію, і радію, що бібліотека пішла назустріч! То була пречудова акція популяризації читання і книжок», – поділилася вона.

 

Святкують і працівники Херсонської централізованої бібліотечної системи.

 

 

#Деньубібліотеці провели у районній бібліотеці Первомайська 2-класники. День відкритих дверей тут проходить під назвою «Бібліотека + Читач = Любов». У програмі свята: бібліомікс «Читай! Дивуйся! Захоплюйся!», бібліофреш «Від сторінки до сторінки презентуємо новинки», екскурсія по бібліотеці «Перші кроки в бібліотеці» та літературні розваги «Всі читають про своє – про твоє і про моє».

 

 

Також читайте про те, як відзначали в Україні День бібліотек минулого року.