Василь Стефаник

В Україні відзначать 150-річчя Василя Стефаника на державному рівні

19.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Верховна Рада України ухвалила в цілому проєкт постанови про відзначення 150-річчя з Дня народження Василя Стефаника 14 травня 2021 року. Про це повідомляє агенція UNN.

Відповідне рішення підтримали 304 народних депутатів України.

 

У тексті постанови зазначається: «14 травня 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Василя Стефаника – видатного українського письменника, громадського та політичного діяча, однієї з важливих постатей культурного та соціально-політичного життя України. Враховуючи значний внесок Стефаника у розвиток української літератури, культури та у суспільно-політичне життя України, ВРУ постановляє: у травні 2021 року урочисто відзначити на державному рівні 150-річчя з Дня народження Василя Стефаника».

 

Також повідомляється, що у плані заходів розробка і запровадження екскурсійних маршрутів, пов’язаних з життям та творчістю письменника; створення науково-популярного фільму про Василя Стефаника;; забезпечення показу фільмів за його творам, а також здійснення ремонту Літературно-меморіального музею Стефаника, садиби письменника, будинку культури, реставрацію пам’ятника та здійснення благоустрою прилеглої території в селі Русів Снятинського району Івано-Франківської області.

 

Василь Стефаник — український письменник, майстер експресіоністичної новели, громадський діяч, політик. Посол (депутат) Австрійського парламенту від Королівства Галичини та Володимирії. Твори Стефаника перекладено багатьма мовами світу (англійською, болгарською, грузинською, іспанською, італійською, литовською, німецькою, новогрецькою, польською, російською, румунською, сербохорватською, словацькою, словенською, угорською, французькою, чеською та іншими).

 

У мережі опублікували перший тізер історичного художнього серіалу «Плеяда» про класиків української літератури, театру та діячів мистецтв, у тому числі й про Василя Стефаника.

 

Читайте також: «Кактус»? Стефанику? А чому б і ні?

 

Зображення: zno.if.ua

 

Джерело: Українська літературна газета