втрати війни

Від 24 лютого війна забрала життя у 38 журналістів в Україні

11.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За час повномасштабного вторгнення через війну в Україні загинуло 38 журналістів в Україні, як українців, так й іноземців. Про це під час вечірнього відеозвернення повідомив президент України Володимир Зеленський.

Водночас у зверненні Зеленський подякував медійникам за «помітний внесок у нашу перемогу в інформаційному протистоянні з росією». 

 

Крім того, Президент вручив державні нагороди медійникам, які були відзначені з нагоди Дня Незалежності цього року. Зокрема це 34 журналісти, 30 з них представляють столичні медіа, а 4 – працівники регіональних ЗМІ.

 

«Сьогодні однаково є героями всі ті, хто живий і хто назавжди залишиться в пам’яті. Ті, хто був і є на фронті, і ті, хто з 24 лютого не покинув свою державу й доносив правду в цивільному секторі», – зазначив президент.

 

Нагадаємо, що 9 вересня у лавах ЗСУ під час боїв за звільнення Балаклії загинув оператор телеканалу «Прямий» Олексій Юрченко.

 

Як відомо, станом на 19 травня 28 журналістів загинули від рук російських окупантів з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну.

 

Чільне фото: REUTERS/Carlos Barria