Олександр Ткаченко

Ткаченко спробував поговорити з активістами, які не згодні з його політикою

27.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

«Це така сфера, на мою точку зору, так само як футбол чи приготування борщу, де всі знають, що зробити краще і яким чином і завдяки кому. У всіх є точне бачення того, що та чи інша людина може краще зробити: або керувати закладом культури, або бути на чолі колективу», — сказав міністр.
На запитання про евакуацію музеїв Ткаченко відповів, що в Україні не існує закону про превентивну евакуацію. Міністр переконує, що музеї в Херсоні й Маріуполі не евакуювали, бо російські війська просувалися надто швидко. Щодо Довженко-Центру міністр не розповів нової інформації.

 

«На жаль, частина активістів, які підбурюють громадськість в соцмережах, на зустріч не прийшла. Для діалогу потрібні дві сторони, а не тільки позиція хейту. Якщо такий формат зустрічі був корисним (бо для мене це точно так), то пропоную робити їх регулярно. Бо ще раз наголошую, тільки свідомий діалог є рішенням будь-якого питання», — написав Ткаченко у своєму телеграмі.

 

Як відомо, публічну зустріч з міністром влаштували після акції із закликами звільнити Ткаченка, що відбулася під час дискусії «Критичність моменту: державна політика у сфері книговидання» у межах Книжкового Арсеналу.

 

Організатор акції — креативний директор та співзасновник студії Kultura Олександр Биченко. У своєму фейсбуці він пояснив, чому не прийшов на зустріч.

 

«Щодо тієї імітації діалогу, яку пропонує Ткаченко, запрошуючи всіх незадоволених його роботою до розмови — дякую, я не прийду. Бо це саме імітація, і в жоден діалог в цьому випадку я не вірю. Він гратиме тільки на Ткаченка. А у нас — громадянського суспільства — є й інші способи громадського діалогу, які ми й використовуємо. Перебанити половину твіттера, яка критикує міністра на офіційних сторінках, закрити коментарі під постами на фб і в інсті, щоб зібрати та вправно психологічно маніпулювати в розмові, а потім написати позитивні релізи про відкритість до розмови — це насмішка. Беззмістовні офіційні відписки міністерства й ті мають більше сенсу», — написав активіст.

 

За словами Биченка, у громадянського суспільства інші способи для діалогу, зокрема підписання петицій.

 

Нагадаємо, у червні петиція з проханням про відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики на сайті електронних петицій до Кабінету міністрів України набрала необхідні 25 тисяч голосів. У відповідь на неї прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що «неможливо встановити факти та обставини, які дали б чіткі підстави».

 

Чільне фото: телеграм-канал Олександра Ткаченка