переклади

Відомі лавреати премії імені Максима Рильського 2022 року

21.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Стали відомі переможці премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2022 рік. Про це повідомляється на сайті Держкомтелерадіо.

 

Премією відзначаються літератори за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів та за переклад творів українських класиків і сучасних авторів мовами народів світу.

 

Лавреатами премії стали:

  • у номінації «За переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів» – Іван Мегела за переклад з німецької мови твору «Казки, легенди, притчі» Германа Гессе (видавництво «Фоліо»);
  • у номінації «За переклад творів українських класиків і сучасних авторів мовами народів світу» – Раїса Божко (Карагезян) за переклад з української мови на вірменську мову твору «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького (видавництво «Антрес»).

 

Іван Мегела – перекладач, доктор філологічних наук, професор, академік АН Вищої освіти України. Перекладає твори угорських, австрійських, німецьких, швейцарських, чеських письменників.

 

Раїса Божко (літературний псевдонім – Раїса Карагезян) – письменниця-перекладачка. В її перекладах з середини 70-х років минулого сторіччя окремими виданнями та у вірменській періодиці вийшли твори понад тридцяти українських письменників: І. Франка, М. Коцюбинського, П. Загребельного, В. Земляка, Ю. Мушкетика, Є. Гуцала, В. Шевчука та ін.

 

Загалом на здобуття премії надійшло 13 творів. У першій номінації – 11 творів від 10 авторів-перекладачів з англійської, іспанської, норвезької, німецької, білоруської мов на українську. У другій номінації було висунуто два перекладні твори з української на вірменську та англійську мови.

 

Нагадаємо, Премія імені М. Рильського була заснована 1972 року і відновлена 2013 року за ініціативи Держкомтелерадіо, благодійної організації «Фонд Максима Рильського «Троянди й виноград», Українського фонду культури України та НСПУ. Розмір грошової частини Премії становить 20 тисяч гривень у кожній номінації.

 

Читайте також: Стали відомі переможці премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2021 рік

 

Чільне фото: Freepik, @jcomp