відзнака

Відомий лавреат Почесної відзнаки «Народний поет України» 2022 року

13.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Поет і політв’язень Ігор Калинець став Народним поетом України 2022 року. Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної державної адміністрації.

 

Почесну відзнаку «Народний поет України» у 2020 році заснувала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує письменників, перекладачів, науковців, журналістів, митців та громадських діячів із 60 держав. «Таку нагороду одержують поети, відомі своєю визначною творчістю та подвижницькою діяльністю на благо України», — зазначає голова журі.  Нагородження відбулося напередодні Дня українського політв’язня.

 

Серед відзначених у попередні роки Дмитро Павличко, Василь Симоненко, Володимир Івасюк, Василь Голобородько, Павло Мовчан, Іван Драч, Андрій Демиденко, Степан Пушик, Рауль Чілачава, Ігор Павлюк, Тетяна та Сергій Дзюби, Ярослав Савчин.

 

Відомо, що через кількість пропозицій нагородження відтепер відбуватиметься впродовж року поступово. У 2022 відзнакою нагородять 4 лавреатів, Ігор Калинець — перший із них. 

Ігор Калинець — поет і прозаїк, один із представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації та дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв’язень. Засуджений за участь у дисидентському русі 11 серпня 1972 року на 6 років ув’язнення суворого режиму й 3 роки заслання. Лавреат Шевченківської премії, премії імені Василя Стуса, премії імені Григорія Сковороди та ін. 2015 року був висунутий Інститутом Івана Франка НАН України як кандидат на Нобелівську премію з літератури. У 2016-му указом Петра Порошенка був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня, проте відмовився від нього, на знак протесту проти, за його словами, «жорстокого зросійщення». Живе і працює у Львові.

 

Нагадаємо, раніше в мережу виклали фільм про Ігоря Калинця, а з нагоди 80-річчя поета у Львові відбулася демонстрація документальної стрічки про нього.