вітрина новинок

Вітрина новинок до Книжкового Арсеналу-2021: видавці представили понад 600 книжок

06.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Культурно-видавничий проєкт «Читомо» представив онлайн Вітрину з книжковими новинками до Книжкового Арсеналу 2021. На вітрині можна переглянути понад 600 книжок, які вийшли з грудня 2020 року або ще вийдуть до червня 2021-го.

 

З найбільшою кількістю книжок можна ознайомитись у категорії «Нон-фікшн» (147) та «Дитяча проза і поезія» (135). Крім того, дитяча література також представлена в категорії «Дитячі ігрові книжки». Найменше книжок у розділі «Мистецькі видання» – лише 7 назв. 

 

Помітно збільшилася кількість новинок у категоріях «Поезія», «Українська художня література» та «Аудіокниги». Загалом ознайомитися з виданнями можна в 12 категоріях.

 

«Ми думали, що новинок буде менше, ніж зазвичай, а вийшло навпаки. Українські видавці, вочевивидь, відклавши вихід книжок минулого року, зрозуміли, що ситуація не змінюється, але працювати потрібно, і порадували серйозними показниками – коментує Оксана Хмельовська, головна редакторка Читомо, – Тішить, що є нові романи українських письменників, тож, є що читати й обговорювати. Серед абсолютних трендів цього року є поява (!) нарешті українського нон-фікшну й української науково-популярної книжки, поява українських авторів цього сегменту. Не надто врожайними є поезія і мистецькі видання, вочевидь, через скланість продажу таких книжок, якщо йдеться про поезію, і через коштовність, якщо говорити про арткниги. Утім, і за таких обставин у читача є вибір».

 

Також на Вітрині новинок-2021 можна знайти книжки іноземними мовами. Крім того, для любителів коміксів представлена категорія з графічною прозою.

 

«Радує, що в Україні в останні роки дедалі більше видаються комікси. Особливо – класика цього жанру, яку раніше можна було купити лише англійською чи російською. Те, що тайтлів стає більше, лише свідчить, що і популярність цього жанру росте, попри те, що комікс не може коштувати дешево (через вартість прав і друк)», – розповідає Оксана Гаджій, арт-директорка Читомо.

 

На Вітрині новинок можна залишати вподобання улюбленим книжкам, а також відслідкувати вподобання Читомо, які позначені літерою «Ч».

 

Якщо ви не можете визначитися з фаворитом, штучний інтелект Читомо підбере для вас персональну книжку. 

 

Також на цьогорічній Вітрині є вибір Літкритика з рекомендаціями Тетяни Трофименко, Тетяни Калитенко, Ганни Улюри та Марії Бліндюк. Незабаром будуть преставлені інші критики з їхніми рекоменаціями.

 

Редакція закликає ділитися улюбленими книжками, поширювати їх у соцмережах і ставити сердечка. Ті книжки, які набрали найбільше сердечок, автоматично будуть видимі на оновленому сайті Книжкового Арсеналу.

 

Загалом книжкові новинки на Вітрині представили 57 видавництв України. А видавці, які ще не подали інформацію про свої книжки, але хотіли б представити їх на Вітрині, можуть писати Читомо на адресу vitryna.chytomo@gmail.com.

 

Нагадаємо, через пандемію коронавірусу Міжнародний літературний фестиваль «Книжковий Арсенал» перенесли з травня на 23-27 червняФокус-темою цьогорічного фестивалю стануть «оптимісти скептики», яку куруватиме літературознавець Ростислав Семків.