* ESC - закрити вікно пошуку
антиукраїнські книжки
«Воины Новороссии», «Вагнер» і «Союзник Сербия» — поповнили Реєстр антиукраїнських книжок
01.11.2024До переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на розпалювання ворожнечі щодо України, додали 15 нових російських видань. Про це повідомив Державний комітет телебачення та радіомовлення України.
Зміст книжок, які Державний комітет телебачення та радіомовлення України вносить до переліку антиукраїнських, спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів та посягання на права і свободи людини.
Наразі Реєстр антиукраїнських книжок налічує 525 пропагандистських видань, що видали на території росії, в Україні та на її тимчасово окупованих територіях, в Італії та Франції.
Серед нових видань, що з’явились у переліку антиукраїнських:
- «Украина от Руси до анти-России» Сєргєя Плаксія (видавництво ИКАР);
- «На переднем крае битвы за Донбасс» Дмітрія Сємєнова (видавництво «Вече»);
- «СВО. Два года противостояния» Алєксандра Широкорада (видавництво «Вече»);
- «Восемь. Донбасских. Лет. Стихи» перше та друге видання Анни Рєвякіної (видавництво «Питер»);
- «Последний союзник. Сербия и Россия до и после СВО. Балканист» Нікіти Бондарьова, Ольги Бондаренко (видавництво «Вече»);
- «Мы из будущего. Сербский взгляд на русское пространство: от Евромайдана до СВО» Стевана Гайіча (видавництво «Наше завтра»);
- «Четвертая война» Сєргєя Бєляка (видавництво «Лира»);
- «Вагнер – в пламени войны» Лєва Трапєзнікова (видавництво АСТ);
- «Герои Донбасса и СВО» Свєтлани Шишкови-Шипунови (видавництво «Вече»);
- «Русский Харьков» Станіслава Мінакова (видавництво «Вече»);
- «Украина: от переворота до выборов» Ніколая Азарова (видавництво «Вече»);
- «Украинский нацизм. Исторические истоки» Вардана Багдасаряна (видавництво «Наше завтра»);
- «Воины Новороссии. Подвиги народных героев» Міхаіла Федорова (видавництво «Вече»);
- «Украина накануне разлома. Статьи о ситуации на Восточной Украине в 2005-2013 годах» Валєрія Тєрьохіна (видавництво «Книжный мир»).
Перелік покликаний проінформувати книгорозповсюджувачів та правоохоронні органи про те, що спроби розповсюдження включених до Реєстру видань може містити ознаки злочинів, відповідальність за вчинення яких передбачена такими статтями Кримінального кодексу України:
- Стаття 109: Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади;
- Стаття 110: Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
- Стаття 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками;
- Стаття 300. Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію;
- Стаття 436: Пропаганда війни;
- Стаття 436-1. Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів;
- Стаття 436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.
З переліком антиукраїнських видань можна ознайомитися на сайті Державного комітету телебачення та радіомовлення України.
До цього у 2023 році Держкомтелерадіо сформував Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту, за розповсюдження книжок із якого діють штрафи, на заміну Переліку видавничої продукції, який існував з 2018 року.
Про те, як саме працює Реєстр, можна дізнатися за посиланням.
Нагадаємо, у 2024 році у Франкфуртському книжковому ярмарку взяли участь 5 російських видавництв, серед яких — найбільше пропагандистське видавництво «Ексмо».
Читайте також: Російська пропаганда підготувала «посібники» для створення фейків
Чільне фото (ілюстративне): Вєра Лєбєдєва
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості