видання

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

27.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в інстаграмі.

Щоб його чи її книжку видали, автор чи авторка мусить зареєструвати рукопис на платформі й отримати щонайменше 100 передзамовлень від читачів. Додрукарську підготовку візьме на себе команда «Видала громада».

 

 

У коментарі Читомо керівник проєкту і письменник Максим Тодоров розповів, що наразі ініціатива перебуває на стадії збору заявок від авторів. Сайт планують запустити влітку.

 

За словами Тодорова, ідея проєкту виникла, коли він хотів видати свою дитячу книжку «Як бути українцем. Інструкція для прибульців». Видавництво, до якого він звернувся, запропонувало йому видати книжку власним коштом, тож він залучив гроші на платформі «Спільнокошт».

 

«Великі видавництва орієнтуються на вже відомі ім’я, ми ж хочемо бути тими, хто відкриє ці імена читачам», — каже він та додає, що досвід видавництва Komubook доводить дієвість краудфандингових платформ в Україні.

 

За перші два дні автори надіслали 10 рукописів.

 

Проєкт «Видала громада» фінансований коштом гранту в € 1500 від Social Impact Award, що реалізовується School of ME в Україні. Гроші використають на розробку платформи та залучення авторів.

 

Нині команда проєкту становить п’ять людей, що пройшли навчання з соціального підприємництва.

 

Як повідомлялося, літературна соцмережа LitCom запустила можливість ділитися книжковими відгуками на основі проєкту «Книжковий сомельє».

 

Читайте також: Alina Ross — що таке сучасний український самвидав

 

Зображення: інстаграм проєкту