дитліт

Видавництво Crystal Book звинувачують у плагіаті

13.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Авторка книжки «Малечі про інтимні речі» Юлія Ярмоленко звинуватила видавництво Crystal Book та авторку книжки «Про інтимне просто малюкам та дорослим» Катерину Яновську у плагіаті своєї книжки. Про це вона написала на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Ярмоленко, схожими у книжках були не тільки назва, анотація, оформлення обкладинки, але й ілюстрації, структура, текст, підписи до малюнків. Під час опису книжок для суду авторка «Малечі про інтимні речі» знайшла 48 ідентичностей.

 

«Експертиза триває. Вона також підтвердила, що книги дуже подібні, тому виграти суд цілком реально. Чекаю на офіційний документ. І, швидше за все, це буде не єдина експертиза, що ок», — додала Ярмоленко.

 

За її словами, коли почалася публічна дискусія щодо крадіжки, видавництво Crystal Book надіслало, скільки грошей вони перерахували на ЗСУ, а згодом запропонували договір: надруковану книжку-плагіат продають, а гроші — на ЗСУ.

 

 

У коментарі Читомо у видавництві Crystal Book повідомили, що добровільно, ще до рішення суду, зняли тираж  «Про інтимне просто малюкам і дорослим» із продажу та вже 2 тижні відкликають тираж у гуртових покупців.

 

«Ті, хто отримав примірники від нас, повертають видання нам на склад. Також, робимо все можливе, щоб зібрати книжку й по Україні. “Про інтимне просто …” знята з реалізації й ніколи більше не надійде в продаж», — додали у видавництві.

 

Щодо звинувачень у співпраці з ілюстраторкою Дариною Лисаковою, котра підтримує окупацію росією Донецької та Луганської областей, а також терористичні угруповування «днр» і «лнр», то у Crystal Book зазначили: «Працювали з нею через третю організацію, яка надавала послуги ілюстраторів. Вже кілька років з нею не працюємо. У штаті нашого видавництва вона ніколи не була. І, ми як підприємство з чіткою проукраїнською позицією, категорично не приймаємо та засуджуємо дії Лисакової».

 

Нагадаємо, раніше видавництво «Темпора» звинуватило у крадіжці обкладинки видавництво «Фоліо».

 

Читайте також: Як подолати дитячу тривожність? Ці книжки допоможуть

 

Чільне фото: yappibook.com.ua