дитліт

Видавництво «Фонтан казок» скорочує штат та свою діяльність

29.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «Фонтан казок», яке спеціалізується на дитячій літературі скорочує свою діяльність та зменшує штат працівників. Про це повідомив у коментарі для Читомо директор видавництва Олег Рибалка. 

«З Фонтаном казок відбувається те ж саме, що і з галуззю, економікою та країною загалом. Тобто критичне падіння доходу і невизначеність у планах на майбутнє», – говорить Рибалка.

 

Також він зазначає, що у видавництві відбулося певне скорочення штату, а видавничі проєкти відтепер стоять «на паузі». На своїх сторінках у Facebook редактор Іван Андрусяк та PR-менеджерка «Фонтану казок» Оксамитка Блажевська повідомили, що вже не працюють у видавництві.

 

Разом з тим директор наголошує, що видавництво не закрилося і продовжує відвантажувати книжки до книгарень.

 

«Але обігові кошти дійсно мізерні, є зобов’язання перед друкарнями, недоотримано дуже багато грошей за період карантину. Що буде далі – подивимось», – зазначає Олег Рибалка.

 

За словами директора, найкращий спосіб підтримати «Фонтан казок» зараз – це купувати книжки на їхньому офіційному сайті (найкращий для видавництва варіант), або в інших книжкових мережах.

 

«Фонтан казок» заснований у Києві навесні 2014 року. Пріоритет видавництва — пошук нових імен, молодих письменників та художників, а також відкриття нових граней творчості відомих авторів. Серед авторів, які видавалися у «Фонтані…»: Іван Андрусяк, Олег Чаклун, Василь Карп’юк, Сергій Пантюк, Юрій Бедрик, Сашко Дерманський, Оксана Лущевська та багато інших.

 

Як відомо, середня сума прямих збитків найбільших українських видавництв через карантин сягає майже 1 млн грн на кожне видавництво.

 

Раніше повідомлялося, що видавництво коміксів та графічних романів «Вовкулака» змушене призупинити друк своїх видань через епідемію коронавірусу.

 

Нагадаємо, що Читомо розпочало кампанію підтримки малих видавців. Щосереди ми публікуємо інформацію про 5 книжок від незалежних українських видавців, а також розповіді про те, чим ці книжки вирізняються з-поміж інших.

 

Читайте також: Андрусяк: «Фонтан казок» не перекроюватиме ринок, а робитиме світ теплішим.

 

Чільне зображення: Julia Pilipchatina (behance.net)