друковані ЗМІ

Виходить друкований журнал про вигадану гілку метро Харкова

02.11.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Медіа «Люк» випустило новий випуск журналу “П’ята гілка» й присвятило його вигаданій гілці харківського метро.

Харківське видання «Люк» назвало п’ятий випуск свого друкованого журналу «П’ята гілка». В основу лягла концепція Юрія Шевельова про «п’ятий Харків»: ідеться про розрив із російським імперіалізмом та становлення міста як невіддільна частина культурного життя України. 

 

Вибір теми метро пов’язаний зі зміною ролі метрополітену в житті міста. Після початку повномасштабного вторгнення він перестав виконувати суто транспортну функцію, а став ще й укриттям. Автори рефлексують про це на сторінках журналу.

 

 

Редакція вигадала та розробила ідею нової гілки харківського метро. Кожна станція названа на честь людей та явищ, завдяки яким Харків є таким, яким є зараз: «Захисників та Захисниць України», «Волонтерська», «Театральна», «Музична», а також «Пам’яті», «Гідності» та «Любові». Над візуальним оформленням вигаданих станцій працювала дизайнерка Катерина Дрозд.

 

 

У видання ввійшли матеріали, які вже з’являлися на сайті “Люка», а також тексти кількох інших медіа, як-от «Лірум» та «Накипіло». Серед ексклюзивних матеріалів випуску:

  • інтерв’ю з військовим, актором та музикантом Богданом Синявським;
  • інтерв’ю з акторкою та військовою Тетяною Тумасянц;
  • аналіз філософських сенсів у творчості гургу «Курган & Агрегат»;
  • спогади про Помаранчеву революцію в Харкові;
  • гра «Знайди Жадана серед собак».

 

Читачі медіа мали нагоду надіслати свої роботи, присвячені метрополітену, на оголошений опен-кол. Частина з них уміщена на сторінках видання.

 

Журнал «П’ята гілка» був профінансований Європейським Союзом. Зазначається, що зміст є виключною відповідальністю автора та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

 

Презентація проєктів відбудеться в Харкові в центрі нової культури Some People 3 листопада о 17:00. Одночасно презентуватимуть аудіовиставу «Тунелі уяви» від незалежного театру «Нафта», також присвячену харківському метро.

 

 

Стало відомо, що видавництво Bloomsbury використало фотографії з Харкова для обкладинки книги про російське кіно.

 

Читайте також: У вересні пройшов харківський фестиваль в Івано-Франківську про (не)релоковану культуру

 

Фото надані журналом «Люк».