Василь Стус

З’явився трейлер фільму про Стуса

15.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В мережі опублікували трейлер першого художнього фільму про Василя Стуса «Заборонений». Відео з’явилося на YouTube-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

 

Режисером стрічки є Роман Бровко, авторами сценарію – Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов. Продюсер – Артем Денисов, компанія «UM-GROUP».

 

У головних ролях: Дмитро Ярошенко, Віталій Салій, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Діана Розовлян.

 

 

Картину створено за підтримки Держкіно. Стрічка вийде у прокат 5 вересня 2019 року, до Дня пам’яті Василя Стуса. Прокатником виступить B&H Film Distribution Company.

 

«Це історія про мужність, дружбу, боротьбу та людську гідність. 1965 рік, аспірант філологічного факультету Київського університету Василь Стус не хоче і не може миритися зі становищем українців у СРСР. Він кидає виклик потужній тоталітарній машині і готовий з нею змагатися», – йдеться в синопсисі.

 

Голова Держкіно Пилип Іллєнко нагадав, що фільм про Стуса викликав неабиякий інтерес ще на етапі створення.

 

«Нарешті український глядач побачить картину і зможе скласти власне враження про фільм, який бурхливо обговорювався і є дуже очікуваним», – підкреслив він.

 

Нагадаємо, що в січні стала відома остаточна назва фільму про Василя Стуса – «Заборонений». Режисер стрічки пояснив, що рішення про відмову від імені поета в назві було прийняте через те, що творча група розглядає кіно не лише як біографію конкретної людини, а й як образ часу і уособлення боротьби з режимом.

 

Раніше ми повідомляли, що з фільму видалили сцену останнього суду над письменником, в якому брав участь його адвокат, теперішній політик Віктор Медведчук. Мережі бурхливо відреагували на вилучення.

 

Після цього творці картини пообіцяли дозняти епізод із Медведчуком. У свою чергу адвокат політика Ігор Кириленко пригрозив судовим позовом, якщо у фільмі з’явиться «недостовірна інформація» про Медведчука.