злочини росії

З лютого росіяни вбили вже 38 журналістів і викрали 18 медійників

25.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За сім місяців повномасштабної війни росія скоїла 454 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомив Інституту масової інформації у дослідженні.

Станом на 24 вересня російські військові вбили загалом 38 журналістів в Україні. З них вісім журналістів було убито під час виконання професійних обов’язків (троє українських та п’ятеро іноземних). 30 загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів, не під час виконання ними журналістських обов’язків.

 

Унаслідок бойових дій та терористичних атак з боку росії поранені 14 журналістів.

 

Протягом семи місяців повномасштабної російсько-української війни російські військові захопили та викрали 18 медійників. Під обстріли потрапили 27 журналістів.

 

Щонайменше 208 телерадіомовників та друкованих медіа (загальнонаціональних, регіональних та місцевих) припинили повністю або частково свою діяльність та мовлення у низці регіонів через бойові дії та окупацію. Це медіа з Запорізької, Херсонської Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської, Сумської, Луганської, Чернігівської областей.

 

Погрози, переслідування та залякування від росіян, російської армії чи її прихильників отримали 67 медіа. 8 редакцій були захоплені або атаковані.

Всього ж 215 медіа припинили роботу через війну росії проти України.

 

Росіяни також обстріляли та/або захопили 13 телевеж. Зафіксували 27 випадків вимкнення українського мовлення та трансляція російської пропаганди, переважно на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Донецької, Запорізької, Луганської та Харківської, що на момент скоєння злочину перебувала в окупації, областей.

 

Окрім того, від 24 лютого до 24 вересня росіяни скоїли 38 кіберзлочинів. 

 

 

Опис кожного зафіксованого злочину росії проти медіа можна переглянути за посиланням.

 

Нагадаємо, за пів року повномасштабної російсько-української війни в Україні зафіксували 419 випадків порушення свободи слова.

 

Читайте також: Окупанти вбивають, полонять журналістів, а редакції захоплюють

 

Чільне зображення: eng.lsm.lv