бойкот рф

Зеленського знову закликають підписати закон із забороною російських книжок в Україні

17.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Оприлюднили петицію з проханням підписати закон 2309-ІХ, що забороняє імпорт книжок з росії та білорусі та передбачає, що в Україні книжки видаватимуть в перекладі українською чи мовами корінних народів. Петиція розміщена на сайті офіційного онлайн-представництва президента України.

Закон також перекриває можливості ввезення видань антиукраїнського змісту.

 

«Підписати закон 2309-ІХ публічно закликали найвідоміші українські письменники, провідні видавці й книгорозповсюджувачі, правники, численні організації громадянського суспільства, в тому числі Українська Асоціація Видавців та Книгорозповсюджувачів і коаліція “Реанімаційний пакет реформ”. Ситуація, коли парламент, книжкова галузь і громадянське суспільство одностайні у підтримці Закону 2309-ІХ, і лише відсутність Вашого підпису дозволяє Росії й далі руйнувати наш книжковий ринок, є незрозумілою і неприйнятною», — ідеться в петиції до президента України.

 

За закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України» Верховна Рада України проголосувала 19 червня 2022 року.

 

Підписати петицію можна за посиланням.

 

Наразі підписати її вже закликали Книгарня «Є» та видавництва «Лабораторія» й Pabylum. Петицію також підтримали Оксана Забужко, Юлія Орлова, Олександр Красовицький, Антон Мартинов та Володимир В’ятрович.

 

«Уже понад дев’ять років російські війська намагаються знищити наші міста і села, нашу культуру і книжки.
Боротьба триває. І наше завдання — не допустити окупації видавничого ринку! Російським книжкам не місце в Україні», — наголошують книгарі.

 

Нагадаємо, підписати цей закон Володимира Зеленського раніше закликали українські видавціписьменники та діячі культури,  а також юристи.

 

Чільне зображення: Нікіта Тітов