Володимир Зеленський

Зеленський порадив читати під час карантину Поланіка й Забужко

18.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент Володимир Зеленський порекомендував українцям книжки для читання під час карантину. Про це він заявив під час офіційного відеозвернення 17 березня.

 

Зеленський порадив не виходити без нагальної потреби з дому, проводити час з рідними і близькими й використати його з максимальною користю.

 

«(Давайте) будемо дивитися гарні фільми, читати хороші книжки. Зараз, до речі, у соцмережах всі питають один одного порад – що подивитися чи що почитати. Моя сьогоднішня рекомендація така: роман «Вцілілий» Чака Поланіка та «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко», – сказав глава держави.

 

Також він порекомендував дивитися французький фільм «Один плюс один».

 

Як відомо, у світі продовжується пандемія коронавірусу, яка супроводжується радикальними карантинними заходами у багатьох країнах світу.

 

Зокрема у США зафіксували вже понад 3700 випадків зараження вірусом. У Нью-Йорку майже 1900 державних шкіл міста закривають, а чимало приватних навчальних закладів закрилися ще раніше. Також про закриття шкіл повідомили у Лос-Анджелесі, Х’юстоні, Сан-Франциско, Сіетлі та Вашингтоні. Ще кілька американських штатів вирішили закрити усі бари та паби.

 

Водночас в Іспанії зафіксовані більш ніж 6000 інфікованих коронавірусом. Влада запровадила радикальні заходи, щоби спинити поширення епідемії. Іспанцям заборонено залишати свої будинки, за винятком: походів на роботу; для купівлі їжі або предметів першої необхідності; відвідин лікарні; необхідності піклування за людей похилого віку та неповнолітніх, які перебувають під їх опікою. У всіх перерахованих випадках іспанцям дозволено залишати свої будинки лише поодинці. Також у столиці країни Мадриді скасували щорічний книжковий ярмарок.

 

В Україні також запроваджуються заходи безпеки та скасовуються масові події. У Києві тимчасово обмежений освітній процес у закладах загальної та вищої освіти, дитячих садочках, мистецьких, спортивних школах та інших. Також йдеться про обмеження проведення у столиці масових заходів, зокрема, концертів, конференцій, кіносеансів тощо.

 

Раніше ми повідомляли, що через коронавірус скасували проведення книжкових ярмарків у ЛондоніПарижі та Лейпцигу.

 

Читайте також: Холєра ясна! Світова література про епідемії.