журнали

Журнал «КІНО-КОЛО» вперше з 2008 року відновлює роботу

18.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні відновить роботу часопис про українське кіно та кіновиробництво «КІНО-КОЛО» Про це повідомили на офіційній сторінці видання у фейсбуці.

Журнал виходив протягом 11 років з 1997 до 2008, після чого проєкт поставили на паузу, яка тривала 14 років.

 

Новий номер журналу презентують на Київському тижні критики, який відбудеться з 20 по 26 жовтня в київському кінотеатрі «Жовтень». Надалі журнал виходитиме в друкованому вигляді та онлайн.

 

«Маємо намір продовжувати писати про українське кіно, говорити про кінематограф із його творцями, дискутувати про українське кіно й кінопроцеси, критикувати й аналізувати кіно та закохувати в нього не лишень українську публіку», — зазначили на сторінці видання.

 

За словами команди, перезапуск часопису мав відбутися ще у квітні 2022 року, проте його перенесли через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Відновлення роботи запланували рік тому — у вересні 2021 року.

 

«КІНО-КОЛО» був першим та єдиним в Україні після відновлення незалежності українськомовним виданням, що розповідало про локальне та світове кіно, публікувало рецензії на фільми. Засновник проєкту — кінокритик Володимир Войтенко.

 

Нагадаємо, у межах проєкту «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття» Читомо опублікувало статтю «Вільне падіння — вавілони та вавілончики української кінокритики 1990-х» .

Читайте також: Стрімка історія журналу «Кіно», або чому в Україні досі бракує притомної кінокритики

 

Зображення: Кіно-Коло