бойкот рф

Журналісти з 92 країн засудили російську пропаганду

04.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна федерація журналістів ухвалила резолюцію «Російська дезінформація і війна в Україні», яку одноголосно підтримали 92 країни. Відповідне рішення прийнято на 31-Конгресі федерації в Мускаті (Оман).

На конгресі вперше представника України обрали до резерву Виконавчого комітету МФЖ. Ним став Сергій Штурхецький, голова Незалежної медіа-профспілки. 

 

«Ця резолюція – ще один крок до чіткого розмежування журналістики і пропаганди. Адже російська дезінформація у випадку з Україною призвела до геноциду», зауважив Сергій. 

 

Резолюція утверджує:

 

  • Засудження позиції підконтрольних російській державі ЗМІ, що приховують і виправдовують війну російської федерації проти незалежної та суверенної України та свідомо вводять в оману громадян росії.
  • Прокремлівські ЗМІ замовчують: факти про те, що російські солдати вчиняють численні військові злочини; значні російські втрати; інформацію про те, що найбільших ушкоджень в Україні зазнали цивільні об’єкти – школи, лікарні, музеї та житлові будинки. 
  • Більшість російських ЗМІ розпалюють істерику та ненависть. Конгрес закликає виконавчу владу розслідувати всі звинувачення, подані відповідно до внутрішніх правил, протягом двох місяців після отримання компетентних скарг.
  • Починаючи з 24 лютого та протягом березня, квітня та травня 2022 року масштаби та ступінь дезінформації рф ставали все різкішими. З початку вторгнення в Україну російська влада чинила на журналістів надзвичайний тиск. Один чи двоє представників ЗМІ наважились на сміливий опір цьому. Багато інших були змушені втікати з росії. Конгрес висловлює своє захоплення тим російським журналістам, які висловлювали свою незгоду, і обіцяє свою підтримку тим, хто відчуває, що змушений залишити рф.
  • Конгрес засуджує російський уряд за використання закону, який фактично передбачає залякування та переслідування журналістів за те, що вони просто виконують свою роботу.
  • Конгрес висловлює свою підтримку та солідарність із російською профспілкою журналістів і медіа, яка нещодавно стала членом МФЖ. Ця організація підтримує 15 осіб і 3 журналістів, які зараз перебувають у російські в’язниці.
  • Конгрес схвалює дії виконавчого органу МФЖ за швидкі та відповідні ситуації дії щодо допомоги журналістам в Україні.
  • Конгрес закликає продовжувати підтримку незалежних журналістів у росії, а також своїх філій в Україні – НМПУ та НСЖУ; посилити свою кампанію на підтримку принципу, що правдиве, плюралістичне, прозоре інформування є життєво важливим для досягнення мирного і справедливого світу.

 

Нагадаємо, раніше об’єднання українських медіа, журналістів і громадських організацій «Медіарух» звернулось до Міжнародної федерації журналістів із закликом виключити з її складу «Союз журналістів Росії». Цього разу це питання порушували на конгресі. 

 

Як відомо, в Україні закликають відсторонити від участі в національних телемарафонах та інших медійних марафонів ведучих, які багато років підігрували ворогу та поширювали кремлівську пропаганду.

 

Джерело: Детектор медіа

Фото: Міжнародна федерація журналістів