бойкот росії

46 країн не братимуть участь в сесії ЮНЕСКО, якщо та проходитиме в росії

09.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

46 країн-учасниць ЮНЕСКО відмовляються брати участь у 45-й сесії Комітету всесвітньої спадщини, якщо та відбуватиметься у росії чи під головуванням рф. Про це повідомили у відкритому листі від держав-учасниць Конвенції про всесвітню спадщину 1972 року на інформаційному вебсайті державного сектору Великої Британії.

 

Попередньо сесія мала пройти у Казані з 19 по 30 червня.

 

«Неможливо, щоб 45-та сесія Комітету всесвітньої спадщини проходила ні в Казані, ні під головуванням росії, поки та руйнує «видатні загальнолюдські цінності» в Україні. Це загрожує ​​довірі до ЮНЕСКО та Конвенції 1972 року про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини. Враховуючи ці обставини, особи, що підписали цей лист, усі держави-учасниці Конвенції 1972 року, не поїдуть до Казані або на 45-ту сесію Комітету всесвітньої спадщини, яка проходитиме в будь-якій іншій країні, але під головуванням росії», — наголосили в листі.

 

Країни-підписанти листа апелюють до статті 6.3 Конвенції про всесвітню спадщину 1972 року, в якій ідеться про те, що «кожна держава-учасниця цієї Конвенції зобов’язується не вживати будь-яких навмисних заходів, які можуть прямо чи опосередковано завдати шкоди культурній та природній спадщині, зазначеним у статтях 1 і 2, розташованої на території інших держав-учасниць цієї Конвенції».

 

У листі ідеться про  також те, що станом на 31 березня від повномасштабного наступу росії ЮНЕСКО зафіксувало щонайменше 53 пошкодження чи знищення культурних об’єктів України, і «цілком імовірно, що відтоді цифри зросли».

 

Зокрема постраждала спадщина Харкова, творчого міста ЮНЕСКО, та центр Чернігова, який внесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини України. 

 

Лист опублікували від імені 46 країн, держав-учасниць Конвенції про всесвітню спадщину 1972 року: Афганістану, Албанії, Андорри, Австралії, Австрії, Канади, Колумбії, Хорватії, Кіпру, Чеської Республіки, Данії, Еквадору, Естонії, Фінляндії, Франції, Грузії, Німеччини, Угорщини, Ісландії, Ірландії, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Молдови, Монако, Монтенегро, Нідерландів, Нової Зеландії, Нігерії, Північної Македонії, Норвегії, Перу, Польщі, Португалії, Республіки Корея, Румунії, Сент-Кітс і Невіса, Сан-Марино, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, України, Сполучених Штатів Америки.

 

Сесію не відкладатимуть, про нове місце її проведення поки не відомо.

 

Нагадаємо, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко спільно з колегами міністрами культури ЄС закликав відмовитися від проведення 45-сесії Комітету в Казані та перенести її до Львова.

 

Крім того, Український культурний фонд закликав виключити російську федерацію зі складу ЮНЕСКО.