культура

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

17.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результати опитування* Українського культурного фонду.

 

Виробники культурного продукту в Україні вбачають наслідком війни зокрема «посилення патріотичного компонента» (72% опитаних), а 77% очікують збільшення попиту на українську культуру в цілому. Майже 60% діячів сподіваються, що наслідком агресії рф стане бойкот не тільки росії, а й країн, які її підтримують. 53% культурних діячів сподіваються на ріст фінансування української культури з-за кордону за сприяння міжнародних партнерів, діаспори, інвесторів. 

 

Що ж до міжнародної арени, то на думку більшості учасників опитування, наслідками війни для виробників культурного продукту можуть стати «збільшення попиту на український культурний продукт».

Щодо міжнародного розриву зв’язків з країнами, які підтримують агресію рф, то на це сподіваються 51% діячів культури.

 

На зміну культурних трендів в Україні очікує 51% культурних діячів, а у світі — 44%.

 

Крім того, згідно з тим же опитуванням, 56% українських діячів культури вважають, що війна призведе до появи інших джерел фінансування культури.

 

Як повідомлялося, Український культурний фонд проводить фандрейзингову кампанію для підтримки культури та закликає українських приватних, закордонних та філантропічних партнерів долучитися до ініціативи. Понад 500 млн коштів фонду, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, спрямували на забезпечення потреб Збройних сил України для боротьби з рф.

 

Читайте також: Як працюють українські видавці в умовах війни – опитування

 

* Опитування «Українська  культура в умовах російської збройної агресії» провели 31 березня – 8 квітня за допомогою онлайн-анкетування. Учасники — заявники, грантоотримувачі та експерти Українського культурного фонду за всі роки діяльності.