Мінкульт

Зеленський доручив урядові знайти заміну міністру культури Ткаченку

20.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

 

За його словами, він запропонував главі уряду Шмигалеві два кроки:

 

  • знайти позабюджетні кошти на проєкти, які зараз дійсно потрібні;
  • розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

 

Доручення про відставку Олександра Ткаченка прозвучало на тлі бурхливого суспільного обговорення щодо виділення коштів держбюджету на фінансування Музею Голодомору (понад 500 млн грн), а також виробництва серіалів, зокрема 33 млн грн на серіал Юрія Горбунова про СМТ «Інгулець».

 

Олександр Ткаченко — політик, журналіст, телепродюсер, медіаменеджер. Народний депутат IX скликання від політичної партії «Слуга народу», голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики. Міністр культури та інформаційної політики України.

 

З 2008 впродовж одинадцяти років був гендиректором групи каналів «1+1 Media». Також він був радником на громадських засадах тодішнього прем’єр-міністра Віктора Ющенка (2000-2001) та гендиректором «Нового каналу» (1999-2005).

 

Олександр Ткаченко став міністром культури та інформаційної політики 4 червня 2020 року. У 2021 році Олександр Ткаченко подав заяву на звільнення, проте залишився на посаді.

 

У червні 2023 року петиція з проханням про відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики на сайті електронних петицій до Кабінету міністрів України набрала необхідні 25 тисяч голосів. Згодом звільнити Ткаченка закликали на Книжковому Арсеналі.

 

Читайте також: «Неможливо встановити чіткі підстави» – Кабмін у відповідь на петицію про звільнення Ткаченка