підтримка

Світові видавництва академічної літератури не працюватимуть у росії та білорусі

29.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Найбільше світове видавництво освітньої літератури Pearson припинило роботу в росії та білорусі, інші академічні видавництва теж відмовляються від праці у цих країнах. Про це повідомило видання The Bookseller.

Pearson ставить за пріоритет підтримати українських членів своєї команди та українців загалом. Видавець припиняє продажі та доставлення своїх книжок і продуктів на території росії та білорусі,  також обіцяє пожертвувати £1 млн до фондів, які опікуються гуманітарною кризою в Україні.

 

«Ми розбиті серцем і глибоко стурбовані насильством, яке завдає Росія щодо України. Нашим пріоритетом залишається підтримка українських працівників та їхніх сімей. Pearson призупиняє продаж і доставлення наших продуктів і послуг як у Росії, так і в Білорусі», — ідеться в повідомленні видавництва.

 

Наукова компанія Clarivate Analytics, якій належить перша наукометрична база даних Web of Science Core Collection, платформа ProQuest та інші технологічні проєкти, закриває офіс в росії й припиняє оцінювати й верифікувати будь-які наукові публікації, завантажені з росії та білорусі. 

 

У компанії зазначили, що комерційну діяльність в росії припинять впродовж найближчих тижнів.

 

Oxford University Press запровадив обмеження щодо певних юридичних і фізичних осіб у росії, білорусі та деяких територіях України, а також провів індивідуальні перевірки пропонованих або незавершених операцій у цих країнах. Ці заходи не перешкоджають отриманню доступу до матеріалів Oxford University Press, якщо не йдеться про осіб, до яких застосовані індивідуальні санкції.

 

Міжнародне книжкове видавництво академічної літератури Taylor & Francis теж  зосереджує зусилля на Україні: для українських науковців воно зробило безкоштовним доступ до своїх баз даних та полегшило процедуру подання наукових праць українськими науковцями. В росії та у білорусі більше не можна буде купити доступ до онлайн-мегабази Routledge, але подавати статті науковці з країн, що проводять збройну агресію проти України, зможуть.

 

«Якщо від нас цього не вимагатимуть подальші санкції, ми не маємо наміру перешкоджати науковцям у будь-якому регіоні отримати доступ до знань, які ми публікуємо, і ми продовжуємо підтримувати будь-який внесок у розвиток знань», — повідомив маркетинговий директор видавництва Ерік Меркель-Соботта.

 

Видавництво Springer Nature та його материнська компанія Holtzbrinck Publishing Group разом вже пожертвували €1,5 млн для допомоги біженцям з України, але продовжують опрацьовувати російські та білоруські наукові статті під брендом окремого проєкту COPE.

 

«Сюди входять автори, які опинилися на санкціонованих територіях з причин, не залежних від них, і які, якщо можуть зв’язатися з більшою спільнотою, однаково можуть зробити позитивний внесок. Ось чому ми поки що продовжуємо приймати та оцінювати рукописи від російських авторів незалежним способом, викладеним у рекомендаціях COPE», — зазначили у Springer Nature.

 

Нагадаємо, найбільші видавці світу Penguin Random House та Simon & Schuster, а також єдиний дійсний книжковий дистрибутор Великої Британії Gardners зупинили співпрацю з російськими видавництвами. Літературна агенція Великої Британії Curtis Brown та видавництва Pan Macmillan і Canongate теж призупинили співпрацю з російськими видавцями. 

 

Крім того, близько 100 світових організацій відмовилися від культурної співпраці з росією після повномасштабного вторгнення в Україну.

 

Чільне зображення: TechCrunch